Tlačové správy
Vyberte si ten pravý štýl varenia pre vás

Ponuka varných dosiek je veľmi široká a vybrať si nie je jednoduché. Aby ste si ľahšie vybrali to pravé pre vás, porovnali sme osvedčené plynové a elektrické varné dosky.

Nevšedný zážitok zo spotrebičov MORA

Samostatne stojace spotrebiče sú kúskom, ktorý môže zaujímavo oživiť, ale aj definovať celkový štýl kuchyne. Dôvodov, prečo sú voľne stojace umývačky, sporáky či chladničky obľúbené aj po nástupe vstavaných konkurentov, je hneď niekoľko.

Ohrievajte vodu inteligentne

Kvalitný elektrický ohrievač vody ušetrí kopec času i peňazí. Česká značka MORA ponúka inovované modely týchto obľúbených spotrebičov, ktoré zohrejú vodu rýchlo a lacno.

Cez sviatky nestrácajte čas umývaním riadu

Blíži sa Veľká noc a spolu s ňou aj množstvo varenia, či pečenia. Aby ste sa stihli venovať aj rodine, prinášame tipy na pomocníkov od osvedčenej českej značky MORA.

Zdravé raňajky pre každého

Raňajky sú rovnako dôležitým jedlom počas dňa ako obed alebo večera. Napriek tomu im nevenujeme potrebný čas a často na ne zabúdame. Máme pár trikov, ktorými si ich prípravu uľahčíte.

Indukčné dosky MORA s posuvným ovládaním

Značka MORA, tradičný výrobca domácich spotrebičov, vás prekvapí novými modelmi indukčných varných dosiek. Namiesto klasickej ovládacej jednotky ich viete ovládať posúvaním prsta po povrchu.

Umývačky riadu pre každú kuchyňu

Značka MORA, tradičný výrobca domácich spotrebičov, vás prekvapí kvalitnými umývačkami riadu za rozumné ceny. Na výber sú vstavané alebo samostatne stojace modely.

Dokonalé letné občerstvenie

Leto je ako stvorené pre večerné posedenie s priateľmi na terase alebo balkóne. Prinášame vám pár tipov, vďaka ktorým svoju návštevu príjemne prekvapíte.

Limitovaná edícia sporákov MORA

Značka MORA, najstarší výrobca varnej techniky v Českej republike, oslavuje tento rok 190. výročie. Pri tejto príležitosti vznikla špeciálna edícia sporákov, ktoré sú už desaťročia súčasťou portfólia značky.

Indukčná doska šetrí čas aj energiu

Moderné technológie prinášajú úsporu času aj peňazí. To platí aj pre indukčné dosky, ktoré sú v kuchyni veľkým pomocníkom. Vďaka efektívnejšiemu vareniu, nielen servírujete pokrmy rýchlejšie, ale aj dlhodobo šetríte energiu.

Mora štartuje novú imidžovú kampaň

Spoločnosť MORA spustila novú imidžovú kampaň s názvom Radosť domova. Stalo sa tak pri príležitosti 190. výročia značky MORA.

Nové indukčné dosky MORA, posuvné ovládanie a možnosť rýchleho zvýšenia výkonu

Indukčné dosky MORA ponúkajú bezpečný a rýchly spôsob varenia - 90 %-nú účinnosť ohrevu na indukčnej zóne s minimálnymi tepelnými stratami!

Prírodný nápoj, ktorý pohladí telo i dušu

Čaj patrí v zimnom období medzi najžiadanejšienápoje. Málokto však pozná zásady jeho správnej prípravy. Hovoríte si, aké zásady? Stačí ho zaliať vodou a jednoducho vypiť? Aby ste z pripraveného čaju vyťažili čo najviac zdraviu prospešných látok a mali z neho čo najväčší chuťový zážitok, odporúčame osvojiť si zopár tipov na jeho prípravu.

Pozitívne účinky čaju na ľudský organizmus potvrdili aj vedci. Dôležitý je však správny výber čaju. Vyberajte ho nielen podľa chuti, ale aj podľa toho, aký účinok bude mať jeho pitie na váš organizmus. Ak má telu priniesť úžitok, je vhodné dodržiavať odporúčaný denný počet šálok a neprekračovať ho. Pre deti i seniorov sú vhodné napríklad ovocné čaje, pretože neobsahujú teín. Taktiež rooibos alebo lapacho, ktoré podporia ich imunitný systém. Nápojom s množstvom prospešných látok je aj čaj z morušových listov vhodný pre všetky vekové kategórie.

Desatoro správnej prípravy čaju

 1. Čaj vždy iba lúhujeme, nikdy ho nevaríme. Zachováme tak v ňom aromatické látky.
 2. Čaj lúhujeme v tenkostenných keramických alebo sklenených šálkach či čajníkoch.
 3. Dodržiavame odporúčané teploty vody na lúhovanie. Čaj sa zalieva vodou s rozličnými teplotami v závislosti od jeho druhu.
 4. Dodržiavame aj odporúčané množstvá čaju a vody na zaliatie.
 5. Na zaliatie čajových lístkov používame vždy iba čerstvú vodu.
 6. Vodu varíme v rýchlovarných alebo čajových kanviciach. Nikdy však v tejto kanvici čaj nelúhujeme, priamy styk čaju s kovom narúša jeho chuť. Taktiež nie sú vhodné ani kovové sitká a cedníky.
 7. Dodržiavame odporúčané časy lúhovania podľa druhu pripravovaného čaju.
 8. Nádoby, v ktorých pripravujeme čaj či ohrievame vodu, umývame vždy iba teplou vodou bez použitia saponátu.
 9. Čaj skladujeme v uzatvárateľných nádobách na suchom a chladnom mieste, chránime ich tak pred pachmi a vlhkosťou.
 10. Čajník či čajová šálka by mala byť pred zaliatím vodou vyhriata. To dosiahneme jej vypláchnutím horúcou vodou. Čaj si tak zachová svoju arómu, chuť a samozrejme teplotu.

Odporúčaný čas lúhovania čaju (teplota vody):

 • Zelený čaj - 2 až 3 minúty (60 až 80°C)
 • Ovocný čaj - 8 až 10 minút (90°C)
 • Čierny čaj - 3 až 6 minút (95°C)
 • Biely čaj - 2 minúty (75°C)
 • Rooibos - 5 až 10 minút (100°C)
 • Bylinkový čaj - 5 až 10 minút v závislosti od druhu (90°C).

Vodu na čaj uvaríte...

pomocou rýchlovarnej kanvice MORA (modely KP 173 X a KP 170 B) s objemom až 1,7 litra, a to v priebehu pár minút. Jej údržba je podstatne uľahčená vďaka snímateľnému a umývateľnému filtru vodného kameňa, ktorý zamedzuje jeho usadzovaniu. Kanvica má otočnú základňu o 360°, preto ju možno nasadiť v akejkoľvek pozícii. Užívateľský komfort a bezpečnosť zvyšuje otváranie veka tlačidlom a ochrana pred prehriatím.

Ako čaj ochutiť...

...aby si zachoval svoju arómu a plnú chuť? Nie je vhodné priveľmi ho cukriť či dopĺňať šťavou z citróna. Ideálne sa čaj sladí trochou medu. Silnejšie čierne čaje sa zvyknú piť aj s mliekom, ktoré zjemňuje ich chuť a odľahčí žalúdok.

Tipom na zaujímavý darček..

...sú čaje z morušových listov, ktoré pochádzajú z tradičnej čínskej medicíny. Ponúka ich spoločnosť NATURIQ v 100%-nej bio kvalite. Nápoj z nich pomáha pri redukcii hladiny cukru v krvi a znižuje chuť na sladké, čo ocenia nielen diabetici. Taktiež znižuje hladinu cholesterolu a krvný tlak, bráni vzniku krvných zrazenín a podporuje prirodzený hlboký spánok. Nájdete ho v štyroch variantoch - čistý, s pridaním jazmínu, ruže alebo požltu farbiarskeho. Každý z nich je nabitý zdraviu prospešnými látkami a má lahodnú delikátne sladkastú chuť.

MORA kráča s dobou. Predstavuje indukčné sporáky

Na indukčných doskách sa nepopálite, ani nič nepripálite

 
Jednoznačne najbezpečnejší a najrýchlejší spôsob varenia ponúka čoraz populárnejšia indukčná technológia. Tá je však na našom trhu dostupná predovšetkým pri vstavaných sklokeramických doskách. O to vítanejšou jenovinka v sortimente tradičnej českej značky MORA - voľne stojace indukčné sporáky.
 

Vynikajú nízkou spotrebou energiea naopak vysokou účinnosťou - až 90% energie sa využije na ohrev dna nádoby. Výhodou je, že indukčná zóna zahrieva len dno nádoby a nie samotnú dosku. Varenie je tak nielen bezpečné, ale na povrchu dosky sa nič nepripáli. To uľahčuje čistenie a údržbu. Rýchlosť ohrevu je až o 100% vyššia než na plyne či sklokeramickej doske s HI-LIGHT zónami. Špeciálna funkcia Sprint na dvoch varných zónach sa postará o rýchle zvýšenie výkonu až na 3,7 kW, čo oceníte predovšetkým pri varení vo väčších nádobách. Riad vhodný na indukčnú dosku musí byť magnetický. Spoznáte ho ľahko - stačí priložiť magnet na dno nádoby.

 
Modely indukčných sporákov MORA IS 985 MW (biely) a IS 985 MI(nerez) sú vyrábané v šírke 50 cm. Nechýba ukazovateľ zvyškového tepla, ani digitálny časový spínač s hodinami. Súčasťou sporákov je multifunkčná rúra s radom praktických funkcií, vrátane programu Water systém, uľahčujúcim čistenie interiéru rúry. Funkcia Cmax zabezpečí rýchly predohrev rúry na zvolenú teplotu. Oproti bežnému ohrevu rúry ušetrí až 50% času.

MORA od mája vybaví „chladnými“ dvierkami všetky rúry na pečenie

Uvádza tým do života európsku normu, ktorá chráni najmä deti

Mora už nie je len o varení a pečení

Tradičná česká značka vás prekvapí aj kvalitnými umývačkami riadu za rozumné ceny.

SÚŤAŽ: Získajte spoľahlivú vstavanú rúru MORA s komfortným zatváraním dvierok

Odpovedzte správne na súťažnú otázku a pošlite nám fotografiu na tému "Moja MORA". Buďte vtipní, dojemní, praktickí, skrátka vyjadrite svoj vzťah ku kuchynským spotrebičom MORA.

BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu