Bolonskej lasagne s mletým mäsom

pomlčka
pomlčka
tlačiť tisk zdieľať sociální sítě
/data/images/recepty/motives/278/c6/lasagne-recept-mora.webp

Ingrediencie

šipka

Postup

šipka

POSTUP: (1 pekáč, cca 6 porcií)

Najprv si pripravte zmes do lasagní. Na oleji osmažte cibuľku a pridajte mleté mäso. Mäso nechajte zatiahnuť a medzitým si nachystajte mrkvu a petržlen, ktoré očistené nastrúhajte na strúhadle nahrubo. Nachystanú zeleninu pridajte do hrnca a ešte chvíľku opekajte. Nakoniec pridajte soľ, čierne korenie, paradajkový pretlak a vodu. Takto zmes prikryte pokrievkou a duste približne hodinu.

Medzitým si pripravte bešamel. Nechajte si v kastróliku rozpustiť maslo a postupne primiešavajte múku, kým vám nevznikne zápražka. Do zápražky nalejte mlieko, poriadne miešajte metličkou, zmes priveďte do varu a na miernom plameni ju varte, kým nezhustne. Nakoniec ju dochuťte soľou a muškátovým orieškom.

Lasagne postupne vyskladajte tak, že na spodok pekáčika rozprestrite vrstvu mäsovej zmesi, na ňu dajte plátky cestovín, na cestoviny bešamel, mäsovú zmes a všetko posypte parmezánom. Takto pokračujte, kým všetko nespotrebujete. Poslednú vrstvu majte mäsovú a tú posypte zvyškom parmezánu a položte na ňu pokrájanú mozzarellu. Takto nachystané lasagne dajte do rúry vyhriatej na 200 °C a zakryté ich pečte hodinu. Po hodine pečenia lasagne odkryte a nechajte ich ešte približne 10 minút zapiecť.


ODPORÚČAME:

Rúra VT 546 BX umožňuje vďaka horkovzdučnému pečeniu pripravovať aj viac rôznych pokrmov naraz vo viacerých vrstvách bez toho, aby dochádzalo ku vzájomnému ovplyvneniu chuťou a vôňou, napríklad lasagne a bábovka.
▷ Nájdite svojho najbližšieho predajcu MORA

Podobné recepty

šipka
Chcete pomôcť s výberom, alebo chcete poradiť s niečím iným?
BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Hľadáte svojho najbližšieho predajcu, alebo našu značkovú predajňu?
Ukázať na mape
Kúpte rúru MORA a dostanete od nás na pečenie 6 kg múky Babičkina voľba zadarmo.
Viac o akcii