Sporáky

V tejto ponuke MORA nájdete sporáky inšpirované ich dlhoročnou výrobnou tradíciou už od roku 1919. Sporáky MORA sa pýšia radom technologicky vyspelých funkcii a najväčším objemom na trhu až 70 l v kategórii sporákov do 50cm.  Všetky sporáky nájdete v ponuke v niekoľkých farbách a v rôznych šírkach a prevedeniach. Ku každému sporáku MORA navyše dodávame široké spektrum originálneho príslušenstva. Viac informácii o sporákoch MORA nájdete v sekcii Poradňa.

o 30% väčší objem
multifunkčná rúra 11 funkcií
energetická trieda A

Dokonalý prehľad o pečení

Vidíte, čo sa deje vo vnútri
Občas vám to nedá a chceli by ste zistiť, ako sa jedlu v rúre darí? Otvárať dvierka sa ale nevypláca, pretože tak unikne veľa tepla a nejaký čas trvá, kým sa rúra znova vyhreje na požadovanú teplotu. Preto sú rúry MORA vybavené sklenenými dvierkami s maxi priezorom a kvalitným vnútorným osvetlením. Takže môžete nazrieť dovnútra, kedykoľvek sa vám zapáči.

Extra veľký objem

More priestoru
Hravo pripravíte hostinu pre celú rodinu. Pečená morka alebo 3 rôzne chody pečené naraz na niekoľkých plechoch. V rúre s objemom 70 litrov sa vždy nájde miesto na všetko, čo máte radi.

Extra para

Využite silu pary
Aj v doma môžete upiecť dobrý chlieb. Avšak keď si na pomoc prizvete ešte paru, upečiete chlieb, ktorý bude ako z rozprávky. Vnútri nadýchaný, na povrchu chrumkavý. Tento program vytvára perfektne naparené prostredie, jediné, čo musíte urobiť, je naliať vodu do plytkého plechu, zvoliť program s EXTRA PAROU a ostatných nechať na rúru.

Viacúrovňové pečenie

Pečte na niekoľkých úrovniach naraz
Usporiadajte doma oslavu alebo pozvite priateľov na nedeľný brunch. Aby ste uspokojili maškrtné jazýčky všetkých, nemusíte už tráviť hodiny v kuchyni a prehadzovať jednotlivé plechy v rúre. Vďaka veľkej kapacite upečiete viac plechov naraz, čím výrazne ušetríte čas aj energiu. Či už to budú hranolky, koláč alebo pizza, môžete sa spoľahnúť, že na všetkých úrovniach bude jedlo upečené rovnomerne a perfektne.

Program Pizza

Najlepšia pizza v meste
Program je špeciálne navrhnutý na pečenie pizze, focaccie, tortill a podobných pekárskych pochúťok.

Program teplovzdušné fritovanie

Fritujte s minimom tuku
Teraz si môžete vychutnať lahodné, chrumkavé vyprážané jedlo bez kalórií navyše. Táto metóda mimoriadne intenzívneho pečenia horúcim vzduchom nevyžaduje žiadny tuk, aby sa zaistila dokonale lahodná chrumkavá zlatá kôrka. Vhodné na pečenie malých kúskov mäsa, rýb, zeleniny alebo mrazených výrobkov, ako sú hranolky či kuracie nugetky.

Program pre mrazené a hotové jedlá

Jedlo bleskovo na stole
Hotovky väčšinou volíme vtedy, keď nás tlačí čas. So špeciálnym programom pre hotové a mrazené jedlá ho ušetríte ešte viac, pretože si pripravíte chutný obed rýchlejšie, bez nutnosti predhrievania rúry. Výsledok však bude dokonalý, a tak si v kľude vychutnáte napríklad kuracie nugety, lasagne, hranolky alebo croissanty.

Klenutý tvar rúry

Na rovnomerné pečenie
Vďaka pokročilej technológii rovnomerného pečenia a extra veľkému objemu bude jedlo dokonale prepečené a chrumkavé zo všetkých strán. Vďaka inovatívnej zaoblenej zadnej klenbe stropu, novej konštrukcii a umiestneniu vykurovacích telies a vylepšenému rozloženiu ventilačných otvorov je zaistená rovnomerná cirkulácia vzduchu. Váš pokrm už nebude nikdy spálený na jednej strane a nedopečený na druhej strane.

Digitálny dotykový časový spínač s hodinami

Programovanie doby pečenia
Dobu pečenia môžete nastaviť na presný čas, napr. 45 minút, alebo nastaviť, kedy má byť jedlo upečené, napr. o 17:00. Oba režimy automaticky po uplynutí nastaveného času rúru vypnú a koniec pečenia vám oznámi zvukovým signálom. Tiež môžete využiť tzv. kuchynskú minútku, ktorú je možné nastaviť na 24 hodín. Tá je nezávislá na prevádzke rúry, preto po uplynutí nastaveného času sa rúra nevypne, ale vykurovacie telesá budú v prevádzke. Po uplynutí nastaveného času zaznie len zvukový signál.

ECO CLEAN

Parné čistenie na odstránenie väčšieho znečistenia
Pokiaľ po pečení zostalo v rúre silnejšie znečistenie, para s ním rýchlo zatočí. Stačí, keď do rozohriatej rúry vložíte hneď po príprave pokrmu plech s vodou a zapnete čistiaci program Eco Clean. Po 30 minútach sa nečistoty uvoľnia a akonáhle rúra vychladne, ľahko ich zotrite handričkou.

Tlmené dovieranie dvierok

Super ľahké a super tiché
Špeciálna mechanika dvierok vyžaduje iba jemný ťah a veci sa dajú do pohybu. Stačí len jemný dotyk a dvierka sa hladko a ticho zavrú.

Výsuvné teleskopické rošty

Bezpečná manipulácia s plechmi
Vyberanie rozžeravených pekáčov z rúry nikdy nebolo jednoduchšie. Špeciálne teleskopické rošty z pevného kovu veľmi ľahko vysuniete aj s vašim pripraveným pokrmom, ktorý potom jednoducho vyberiete. Túto mechaniku oceníte napríklad aj v prípade, že potrebujete pokrm v priebehu pečenia treba podliať výpekom alebo posypať strúhaným syrom.

XXL hlboký pekáč

Hlboký pekáč veľkosti XXL
Jeden z najväčších pekáčov na trhu. Hlboký pekáč vám umožní pripraviť jedlo, ktoré potrebuje hlbší priestor – perfektné pre lasagne, ryby, kačicu alebo až roast beef.

Chladné dvierka rúry

Pozor, tieto dvierka nepália
Dvierka sporáka s dvoma sklami a reflexnou vrstvou sú navrhnuté pre dokonalú izoláciu, takže teplo si tak cestu von nenájde. Rúra je bezpečnejšia pre všetkých členov domácnosti vrátane detí a domácich zvierat. Navyše vďaka tomu, že teplo neuniká, ušetríte za energiu.

Chladné dvierka rúry

Pozor, tieto dvierka nepália
Dvierka sporáka s dvoma sklami a reflexnou vrstvou sú navrhnuté pre dokonalú izoláciu, takže teplo si tak cestu von nenájde. Rúra je bezpečnejšia pre všetkých členov domácnosti vrátane detí a domácich zvierat. Navyše vďaka tomu, že teplo neuniká, ušetríte za energiu.

Chladné dvierka rúry

Pozor, tieto dvierka nepália
Dvierka sporáka s dvoma sklami a reflexnou vrstvou sú navrhnuté pre dokonalú izoláciu, takže teplo si tak cestu von nenájde. Rúra je bezpečnejšia pre všetkých členov domácnosti vrátane detí a domácich zvierat. Navyše vďaka tomu, že teplo neuniká, ušetríte za energiu.

Rýchly predohrev rúry

Do 5 minút pripravený na pečenie
Sporáky s funkciou rýchleho predohrevu rúry dosiahnu teplotu až 200 ˚C iba za 4,5 minúty, čím ušetria 30 % času potrebného na štandardný predohrev a sú tak jednými z najrýchlejších na trhu.

Indukčná varná doska

Bezpečné varenie
Indukčné varné dosky sa zahrievajú dvakrát rýchlejšie ako dosky s HiLight zónami, vďaka čomu sú porovnateľne hospodárnejšie a bezpečnejšie. Indukčná varná doska ohrieva iba dno varnej nádoby, zatiaľ čo zostávajúci povrch varnej dosky zostáva chladný a vždy bezpečný na dotyk. Teplota sa reguluje okamžite, jednoduchým dotykom, čím sa obmedzuje prevarenie alebo pripálenie. S takou varnou doskou hravo roztopíte čokoládu, pripravíte lahodnú hríbovú omáčku aj ďalšie majstrovské diela citlivé na teplotu. Vhodnosť riadu pre indukčné dosky si ľahko overíte priložením magnetu na spodnú časť nádoby, keď je magnetická, riad je vhodný.

Sklokeramická varná doska

Hi-Light varnej zóny
Sklokeramická varná doska s Hi-Light zónami je navrhnutá pre jednoduché používanie a vynikajúce výsledky varenia. Doska podľa modelu ponúka dvojité alebo oválne varné zóny, vďaka ktorým môžete zónu prispôsobiť veľkosti varnej nádoby. Vďaka funkcii ukazovateľ zvyškového tepla využijete zvyškové teplo na úsporu energie. Časovač a dotykové ovládanie zaisťujú úplnú kontrolu nad varením a zároveň poskytujú maximálnu bezpečnosť.

Superboost

Extra rýchle varenie
Funkcia SuperBoost poskytuje hrncu extrémnu intenzitu tepla a výrazne skracuje dobu varenia. Uvarenie 2 l vody teraz trvá len asi 5 minút, čo je časovo extrémne efektívne. So SuperBoost teda šetríte čas, energiu a peniaze.

ConnectZone

Extra veľká zóna
Vďaka funkcii ConnectZone môžete dve samostatné ľavé varné zóny jedným dotykom premostiť a vytvoriť jednu veľkú zónu, ideálnu na prípravu jedla vo väčších varných nádobách.

Nerezový ovládací panel
Povrch ovládacieho panelu z nerezovej ocele je potiahnutý špeciálnou fóliou, ktorá zabraňuje odtlačkom prstov, takže povrch zostáva vždy lesklý a čistenie je oveľa jednoduchšie.

Priestor aj pre veľké hrnce

Pohodlie a stabilita
Zväčšená varná plocha a väčšie vzdialenosti medzi horákmi ponúkajú dostatok priestoru pre všetky veľkosti panvíc a hrncov. Tenký a plochý dizajn umožňuje bezproblémové, ľahké posúvanie aj extra veľkých hrncov, s dokonalou stabilitou pre všetky vaše kuchárske dobrodružstvá.

Liatinové mriežky PRE GRIDS

Silná, stabilná a odolná podpora
Masívne a elegantné liatinové mriežky ProGrids sú extrémne stabilné a odolné aj pri najvyšších teplotách. Prináša do vašej kuchyne vynikajúcu stabilitu, dlhú životnosť a užívateľsky prívetivý dizajn. Možnosť umývania aj v umývačke riadu.

Mriežka StabilPlus

Maximálna stabilita
Dvojdielna smaltovaná mriežka zaručuje maximálnu stabilitu riadu na mriežke a bezpečný posun vo všetkých smeroch. Silikónové stabilizačné gumičky zaisťujú komfort pri varení. Možnosť umývania aj v umývačke riadu. 

Integrované zapaľovanie horákov

Jednoduché a pohodlné
Jednoručné zapaľovanie horáka prináša dodatočné pohodlie a jednoduché ovládanie vašej plynovej varnej dosky. Pre aktiváciu plynového horáka, stačí stlačiť gombík dole a otočiť ho na požadovanú úroveň jednou rukou, zatiaľ čo druhá ruka je voľná. Rýchle, ľahké a efektívne.

Integrované zapaľovanie horákov

Jednoduché a pohodlné
Jednoručné zapaľovanie horáka prináša dodatočné pohodlie a jednoduché ovládanie vašej plynovej varnej dosky. Pre aktiváciu plynového horáka, stačí stlačiť gombík dole a otočiť ho na požadovanú úroveň jednou rukou, zatiaľ čo druhá ruka je voľná. Rýchle, ľahké a efektívne.

Poistky horákov StopGas

Bezpečnosť zaručená
Plynové horáky sú vybavené poistkami StopGas, ktoré pri náhodnom zhasnutie plameňa horáka automaticky uzavrú prívod plynu.

Praktický úložný priestor

Pre všetky kuchynské náčinie
Obzvlášť veľký a hlboký úložný priestor v spodnej časti sporáka poskytuje miesto na uloženie väčšieho hrncov, pekáčov alebo kuchynského náčinia – s týmto pohodlným úložným riešením máte všetko, čo potrebujete, po ruke.

Sklenený príklop

Klik systém umožňuje ľahkú montáž aj demontáž príklopu pre ľahkú manipuláciu a čistenie. Jeden z najlepších pántov na trhu poskytuje stabilizáciu a pomalé zatváranie príklopu poskytuje luxusnejší pocit. Dištančný prvok na hornej strane skla zabraňuje, aby sa sklo dostalo do kontaktu s mriežkami. Príklop zostane v stojacej polohe až do uhla 10°.

Personalizácia nastavenia

Prispôsobte sporák vašim preferenciám
Niektoré nastavenia je možné prispôsobiť podľa vašich prianí. Môžete nastaviť hlasitosť zvukových signálov, zmeniť úroveň osvetlenia displeja či uzamknúť ovládanie rúry sporáka. Príklop je u niektorých modelov súčasťou sporáka, ale môžete ho tiež zakúpiť ako extra príslušenstvo.
55 produktov
55 produktov
Indukčný sporák I 8688 BX
Indukčný sporák
I 8688 BX
599.00 €
Elektrický indukčný sporák s multifunkčnou rúrou / nerez / 4 indukční varné zóny / ConnectZone / SuperBoost /…
Indukčný sporák I 8688 BW
Indukčný sporák
I 8688 BW
549.00 €
Elektrický indukčný sporák s multifunkčnou rúrou / 4 indukční varné zóny / ConnectZone / SuperBoost / ukazovateľ…
indukčný sporák I 7688 BX
indukčný sporák
I 7688 BX
559.00 €
Elektrický indukčný sporák s multifunkčnou rúrou / 4 indukčné varné zóny / ConnectZone / SuperBoost / ukazovateľ…
Kombinovaný sporák K 8668 BX6
Kombinovaný sporák
K 8668 BX6
499.00 €
Kombinovaný sporák s funkciou pary / 4 plynové horáky s poistkami STOP GAS, / LIATINOVÁ dvojdielna mriežka STABIL…
Elektrický sporák C 8668 BX6
Elektrický sporák
C 8668 BX6
499.00 €
Elektrický sporák sklokeramický s funkciou pary / 4 HiLight varné zóny / (z toho 1x dvojitá kruhová) ukazovateľ…
indukčný sporák I 7688 BW
indukčný sporák
I 7688 BW
519.00 €
Elektrický indukčný sporák s multifunkčnou rúrou / 4 indukčné varné zóny / ConnectZone / SuperBoost / ukazovateľ…
Kombinovaný sporák K 8668 BW6
Kombinovaný sporák
K 8668 BW6
459.00 €
Kombinovaný sporák s funkciou pary / 4 plynové horáky s poistkami STOP GAS, / LIATINOVÁ dvojdielna mriežka STABIL…
Elektrický sporák C 8678 BS
Elektrický sporák
C 8678 BS
459.00 €
Elektrický sporák s multifunkčnou rúrou / INOX Look dizajn / 4 HiLight varné zóny (z toho 2x dvojitá kruhová) /…
Elektrický sporák C 8678 BW
Elektrický sporák
C 8678 BW
459.00 €
Elektrický sporák s multifunkčnou rúrou / 4 HiLight varné zóny (z toho 2x dvojitá kruhová) / ukazovateľ zvyškového…
Elektrický sporák C 8668 BW6
Elektrický sporák
C 8668 BW6
459.00 €
Elektrický sporák sklokeramický s funkciou pary / 4 HiLight varné zóny (z toho 1x dvojitá kruhová) ukazovateľ…
Kombinovaný sporák K 8668 BS
Kombinovaný sporák
K 8668 BS
429.00 €
Kombinovaný sporák s multifunkčnou rúrou s funkciou pary / 4 plynové horáky s poistkami STOP GAS / LIATINOVÁ…
Kombinovaný sporák K 8668 BW
Kombinovaný sporák
K 8668 BW
429.00 €
Kombinovaný sporák s multifunkčnou rúrou s funkciou pary / 4 plynové horáky s poistkami STOP GAS / LIATINOVÁ…
Kombinovaný sporák K 7668 BW
Kombinovaný sporák
K 7668 BW
399.00 €
Kombinovaný sporák s multifunkčnou rúrou / 4 plynové horáky s poistkami STOP GAS / LIATINOVÁ dvojdielna mriežka…
Kombinovaný sporák K 5657 BW
Kombinovaný sporák
K 5657 BW
379.00 €
Kombinovaný sporák s multifunkčnou rúrou / 4 plynové horáky s poistkami STOP GAS / SMALTOVANÁ dvojdielna mriežka…
Kombinovaný sporák K 5658 DW
Kombinovaný sporák
K 5658 DW
379.00 €
Kombinovaný sporák s multifunkčnou rúrou / 4 plynové horáky s poistkami STOP GAS / SMALTOVANÁ dvojdielna mriežka…
Kombinovaný sporák K 7265 AS6
Kombinovaný sporák
K 7265 AS6
389.00 €
Kombinovaný sporák s multifunkčnou rúrou / 4 plynové horáky s poistkami STOP GAS / LIATINOVÁ dvojdielna mriežka…