Vstavané rúry

Vstavané rúry na pečenie MORA v krásnom čistom dizajne sú vybavené mnohými modernými funkciami a vlastnosťami, ktoré vám uľahčia a spríjemnia prácu v kuchyni, navyše sa vyznačujú energetickou triedou A+, čo prináša ďalšiu úsporu do vašej domácnosti. Viac informácii o vstavaných rúrach MORA nájdete v sekcii Poradňa.

 

 

Jednoduché ovládanie rúry

pomocou dotykového displeja

 

Prehľadný DOTYKOVÝ ELEKTRONICKÝ PROGRAMÁTOR je veľmi jednoduchý na ovládanie. Vybrať si môžete zo 14 PREDNASTAVENÝCH PROGRAMOV, stačí stlačiť príslušný symbol jedla a rúra automaticky nastaví správnu kombináciu teploty, času a typ ohrevu. Všetko, čo musíte urobiť vy, je stlačiť štart. Samozrejme s ohľadom na vaše skúsenosti si môžete teplotu, čas aj režim ohrevu v rúre ľubovoľne meniť. Okrem automatických programov pečenia rúra ponúka aj extra funkcie na čistenie AquaClean, zohrievanie tanierov či jedla, rozmrazovanie aj kysnutie cesta. Skúste tiež využiť automatický program pre prípravu zdravého domáceho jogurtu.

Vyberte ľubovoľnú funkciu programu

Domáci jogurt
funkcia pečenia
Domáci jogurt
Teplota pri tomto režime pečenia je prednastavená na 40 °C. Postavte nádobky vhodné k príprave domáceho jogurtu na rošt, ktorý vložte do 2. alebo 3. úrovne v rúre. Spustite rúru.

Zobraziť recept
Chlieb
funkcia pečenia
Chlieb
Teplota pri tomto režime pečenia je prednastavená na 190 °C, v prípade potreby ju môžete upraviť, maximálna teplota je 275 °C . Nádobu s vykysnutým cestom umiestnite na 2. úroveň v rúre, podľa receptu nechajte ešte chvíľu kysnúť v nádobe a potom spustite štart. Dĺžka programu je nastavená na 50 minút pri hornom a spodnom ohreve.

Zobraziť recept
Pizza
funkcia pečenia
Pizza
Teplota pri tomto režime pečenia je prednastavená na 200 °C, v prípade potreby ju môžete upraviť, maximálna teplota je 275 °C . Vykysnuté cesto umiestnite na 2. alebo 3. úroveň v rúre, podľa receptu nechajte ešte kysnúť, potom spustite štart. Dĺžka programu je nastavená na 20 minút pri teplovzdušnom ohreve so spodnou špirálou.

Zobraziť recept
Pečenie strojových koláčikov
funkcia pečenia
Pečenie strojových koláčikov
Teplota pri tomto režime pečenia je prednastavená na 160 °C, v prípade potreby ju môžete upraviť, maximálna teplota je 275 °C . Pri tomto režime pečenia môžete piecť dva plytké plechy naraz. Umiestnite plechy do 2. a 3. úrovne v rúre. Dĺžka programu je prednastavená na 20 minút pri teplovzdušnom ohreve.

Zobraziť recept
Kura
funkcia pečenia
Kura
Teplota pri tomto režime pečenia je prednastavená na 200 °C, v prípade potreby ju môžete upraviť, maximálna teplota je 275 °C . Vložte kura do druhej úrovne v rúre a stlačte štart. Dĺžka programu je prednastavená na 50 minút s využitím ventilátora a grilovacieho telesa. Ak budete piecť len na rošte, umiestnite hlboký plech do 3. úrovne, aby ste zachytili odkvapkávajúcu šťavu pri pečení.

Zobraziť recept
Pečenie kotliet, filiet, rezňov
funkcia pečenia
Pečenie kotliet, filiet, rezňov
Program je vhodný pre pečenie rýb, kotliet, odrezkov mäsa a podobne. Teplota pri tomto režime pečenia je prednastavená na 240 °C, v prípade potreby ju môžete upraviť, maximálna teplota je 275 °C . Dĺžka programu je prednastavená na 50 minút s využitím grilovacieho telesa. Ak budete piecť len na rošte, umiestnite hlboký plech do 3. úrovne, aby ste zachytili odkvapkávajúcu šťavu pri pečení. V polovici pečenia pečené mäso otočte, aby sa prepieklo aj z druhej strany.

Zobraziť recept
Pečenie mäsa, rebierok
funkcia pečenia
Pečenie mäsa, rebierok
Program je vhodný pre pečenie mäsa alebo pečenie rebierok. Teplota pri tomto režime pečenia je prednastavená na 180 °C, v prípade potreby ju môžete upraviť, maximálna teplota je 275 °C . Dĺžka programu je prednastavená na 1 hodinu a 25 minút pri hornom a spodnom ohreve. Plech s mäsom umiestnite do 2. úrovne v rúre. Spustite rúru stlačením tlačidla štart.

Zobraziť recept
Pomalé pečenie
funkcia pečenia
Pomalé pečenie
Program je vhodný pre pomalé pečenie metódou sous vide, pri ktorej sa potraviny pripravujú vo vzduchotesnom umelohmotnom obale vo vodnom kúpeli s kontrolovanou teplotou. Takto vákuované potraviny (mäso, ryby, zelenina alebo ovocie) sa pečú 4 až 6 hodín v závislosti od receptu a typu pripravovaného jedla. Teplota je pri tomto režime nastavená na 100 °C, maximálne však 130 °C a dĺžka je prednastavená na 4 hodiny. Plech s mäsom umiestnite do 2. úrovne v rúre. Spustite rúru stlačením tlačidla štart. Tento režim pečenia však môžete využiť aj pri príprave mäsa tzv. konfitovaním v tuku alebo v inej tekutine.

Zobraziť recept
Automatické pečenie mäsa Auto Roast
funkcia pečenia
Automatické pečenie mäsa Auto Roast
Program Auto Roast je vhodný pre pečenie väčších kusov mäsa. Program najprv rúru automaticky vyhreje na 230 °C, aby sa vytvorila kôrka, ktorá bude zadržiavať šťavu vo vnútri mäsa a predišlo sa tak vysušeniu mäsa. Mäso sa bude pri tejto teplote piecť 30 minút. Následne teplota klesne na 180 °C a bude udržiavaná až do konca pečenia. V režime Auto Roast bude pracovať grilovacie teleso s ventilátorom. Plech s mäsom umiestnite do 2. úrovne v rúre. Spustite rúru stlačením tlačidla štart.

Zobraziť recept
Rozmrazovanie
funkcia
Rozmrazovanie
V tomto režime cirkuluje vzduch bez aktivovaných vyhrievacích telies. Zapnutý je iba ventilátor. Táto funkcia sa používa k pomalému, šetrnému rozmrazovaniu mrazených potravín (napr. pečiva, chleba, mrazenej torty a koláčov či hlboko zmrazeného ovocia). V polovici času rozmrazovania je nutné potraviny otočiť, premiešať a oddeliť od seba, ak boli hlboko zmrazené čím sa zlepili dohromady.

Zobraziť recept
Kysnutie cesta
funkcia pečenia
Kysnutie cesta
Tento automatický program je ideálny pre kysnutie cesta. V rúre je udržiavaná optimálna teplota 40 °C, pri ktorej sú stimulované kvasinky, ktoré urýchľujú proces kysnutia. Prednastavená doba kysnutia je 15 minút, tento čas si môžete podľa potreby zvýšiť.

Zobraziť recept
Rýchly predohrev rúry
funkcia
Rýchly predohrev rúry
Tento program použite pre rýchle predhriatie rúry. Môžete nastaviť konkrétnu teplotu pre pripravované jedlo alebo môžete využiť prednastavenú teplotu 200 °C. Rúra bude predhriata za necelých 6 minút, čím ušetríte 30 % času potrebného pre štandardný predohrev. Svetelné a zvukové znamenie vás upozorní, keď rúra dosiahne požadovanú teplotu.

Zobraziť recept
Ohrievanie jedla alebo tanierov
funkcia
Ohrievanie jedla alebo tanierov
Tento program je vhodný pre zohrievanie hotového jedla alebo udržiavanie teploty práve dovareného jedla pokým ho nebudete servírovať. Program môžete tiež použiť pre ohrievanie tanierov, a vychutnať si tak profesionálne služby ako v najlepších reštauráciách teraz aj u vás doma. Ohriate taniere zabraňujú strate chuti a predčasnému vychladnutiu. Prednastavená teplota je 60 °C, rozsah teplôt je v rozmedzí 30 až 95 °C. Dĺžka trvania ohrevu je nastavená na dve hodiny pri spodnom ohreve. Vďaka tomuto programu sa plánovanie podávania niekoľkých chodov stáva úplne jednoduchou záležitosťou a vôbec nevadí, ak sa hostia oneskoria.

Zobraziť recept
Pečenie v pare v parných nádobách
funkcia
Pečenie v pare v parných nádobách
Táto funkcia umožňuje súčasné pečenie rôznych jedál v špeciálnej trojdielnej parnej nádobe. Nádoba pozostáva z nádoby s pevným dnom, dvoma nádobami s perforovaným dnom a vekom. Vďaka perforovanej spodnej časti sa jedlo v druhej a tretej nádobe pečie v pare, ktorá stúpa z nádoby umiestnenej naspodku. Do prvej nádoby je vhodné umiestniť potraviny s vyšším objemom tekutiny (omáčky, polievky, ryža), do druhej potom umiestnite napríklad mäso či rybu, a zeleninu či iné prílohy do najvrchnejšej nádoby. Prednastavená teplota programu je 160 °C, dĺžka trvania ohrevu je nastavená na dve hodiny pri teplovzdušnom pečení so spodným ohrevom. Jedlo pripravené v pare si udrží viac vitamínov, arómy a autentickej chuti ako pri konvenčnom varení. Parná nádoba nie je súčasťou rúry. Program môžete používať aj s iným typom parných nádob vhodných na pečenie.

Zobraziť recept
Čistenie rúry ECO CLEAN
funkcia
Čistenie rúry ECO CLEAN
Tento program slúži na čistenie rúry. Pre dosiahnutie požadovaného účinku je nutné používať funkciu čistenia po každom väčšom pečení alebo po pečení mastných pokrmov. Nalejte 0,6 l vody do hlbokého pekáča a vložte ho do spodnej úrovne v rúre. Stlačte ikonu ECO CLEAN a po 30 minútach budú zvyšky jedál na smaltovaných povrchov zvlhčené unikajúcou parou, takže ich budete môcť jednoducho zotrieť vlhkou handričkou.
Minútka
funkcia
Minútka
Minútku (kuchynský budík) možno použiť nezávisle na prevádzke rúry. Aktivujete stlačením tlačidla. Najdlhšie možné nastavenie je 10 hodín. Po uplynutí času zaznie akustický signál, ktorý môžete vypnúť stlačením tlačidla minútky. Po jednej minúte sa zvukový signál vypne automaticky. Minútka je určená len pre sledovanie času pečenia, po uplynutí nastaveného času sa rúra nevypne. Rúra umožňuje okrem minútky nastaviť aj čas pečenia s vypnutím rúry alebo nastaviť odložený štart spustenia rúry (koncový čas pečenia) rovnako s automatickým vypnutím rúry po dokončení pečenia.

Zobraziť recept

Zobrazuje sa 35 produktov
Elektrická rúra samostatná touch control

Elektrická rúra samostatná/Multifunkčná rúra s 15 funkciami/Plne dotykové digitálne ovládanie/Trojité sklo dvierok/Výsuvné teleskopické rošty (3…

499.00 €
Elektrická rúra samostatná touch control

Elektrická rúra samostatná/Multifunkčná rúra s 15 funkciami/Plne dotykové digitálne ovládanie/Trojité sklo dvierok/Výsuvné teleskopické rošty (2…

489.00 €
Elektrická rúra samostatná

Elektrická rúra samostatná/Multifunkčná rúra s 11 funkciami/Špeciálne zatláčacie gombíky/Dotykové digitálne programovateľné hodiny/Trojité sklo…

399.00 €
Elektrická rúra samostatná s funkciou pary

Elektrická pyrolytická rúra s parou samostatná / multifunkčná rúra s 11 funkciami vrátane 3 parných programov / špeciálny zasúvacie gombíky /…

399.00 €
Elektrická rúra samostatná

Elektrická rúra samostatná/Multifunkčná rúra s 11 funkciami/Špeciálne zatláčacie osvetlené gombíky/Dotykové digitálne programovateľné hodiny…

379.00 €
Elektrická rúra samostatná s funkciou pary

Elektrická rúra s parou samostatná / Multifunkčná rúra s 11 funkciami / Špeciálne zasúvacie gombíky / Dotykové digitálne programovateľné hodiny /…

379.00 €
ELEKTRICKÁ RÚRA SAMOSTATNÁ

Elektrická rúra samostatná/Multifunkčná rúra s 11 funkciami/Špeciálne zatláčacie gombíky/Dotykové digitálne programovateľné hodiny/Trojité sklo…

359.00 €
Elektrická rúra samostatná

Elektrická rúra samostatná/Multifunkčná rúra s 11 funkciami/Dotykové digitálne programovateľné hodiny/Trojité sklo dvierok/Výsuvné teleskopické…

349.00 €
Elektrická rúra samostatná

Elektrická rúra samostatná/Multifunkčná rúra s 11 funkciami/Špeciálne zatláčacie gombíky/Dotykové digitálne programovateľné hodiny/Trojité sklo…

339.00 €
Bezplatná zákaznícka linka
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hľadáte svojho najbližšieho predajcu alebo našu značkovú predajňu?

Zobraziť mapu