Indukčná doska šetrí čas aj energiu

Indukčné dosky ponúkajú najbezpečnejší a najrýchlejší spôsob varenia. Moderné indukčné dosky sa tešia čoraz väčšej popularite, pretože dokážu šetriť čas aj peniaze. Indukčná cievka zohrieva iba plochu dosky presne pod hrncom, nie jeho okolie. Vďaka tomuto princípu je úbytok energie menej ako 10 %. Na porovnanie: pri varení na plynovej doske je to 50 % a pri sklokeramickej 40 %. Indukčné dosky reagujú pri kontakte s nádobami s magnetickým dnom. Na varenie sú preto vhodné špeciálne nádoby určené na indukčné dosky, ale dobre poslúžia aj staršie smaltové hrnce. Ďalšou výhodou indukcie je rýchlosť nábehu požadovanej teploty, a zároveň aj v jej opätovnom znížení. Zaujímavosťou v prípade indukčných dosiek je, že sa vám nikdy nepodarí pripáliť jedlo, pretože dno hrnca sa nikdy neprehrieva.Indukčné dosky Mora ponúkajú bezpečný a rýchly spôsob varenia. Okrem toho prinášajú aj ďalšie výhody, ktoré oceníte.

  • Príprava jedla je dvakrát rýchlejšia ako na plyne a tým aj úspornejšia.
  • Garantujú 90 % účinnosť ohrevu na indukčnej zóne s minimálnymi tepelnými stratami.
  • Pri najnovších modeloch oceníte jednoduché posuvné ovládanie SLIDER s výraznou svetelnou signalizáciou.
  • Špeciálna funkcia SPRINT sa postará o rýchle zvýšenie výkonu až na 3,7 kW. To oceníte predovšetkým ako úsporu času pri varení vo väčších nádobách.
  • Moderné varné dosky sú vybavené aj časovačom varných zón, automaticky sa vypnú do 1 minúty po odobratí nádoby z platne.
  • Nechýba im ukazovateľ zvyškového tepla, detská bezpečnostná poistka a ďalšie praktické funkcie.
  • Jednoduchá je aj ich údržba, povrch stačí iba zľahka pretrieť handričkou.

Nové indukčné varné dosky od spoločnosti MORA sú dostupné v dvoch farebných prevedeniach v čiernej: VDIS 642 FF a bielej: VDIS 642 FFW. Stačí len zľahka posúvať prst po skle a svetelná signalizácia ukáže vybraný výkon, ktorý môžete kedykoľvek zmeniť.

Bezplatná zákaznícka linka
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hľadáte svojho najbližšieho predajcu alebo našu značkovú predajňu?

Zobraziť mapu