Domáce varenie pre zdravie celej rodiny

Domáca varená strava je nielen zdravá, jej príprava môže byť aj obľúbenou rodinnou voľnočasovou aktivitou. Domáce "kuchtenie" dnes zjednodušujú a urýchľujú moderné spotrebiče, ktorých obsluhu hravo zvládnu aj staršie deti. Okrem nemalej finančnej úspory si jednoducho pripravíte chutné a nápadité menu plné telu prospešných látok.

Najvhodnejšou formou prípravy jedál je jednoznačne dusenie a varenie. Pri týchto úpravách sa zvyčajne používa len malé množstvo tuku, preto tu nevznikajú takmer žiadne škodlivé látky. K takému domácemu "kuchteniu" patria osvedčené domáce spotrebiče.Tradičný výrobca kuchynských pomocníkov MORA sa neustále prispôsobuje novým trendom a inováciám. Zefektívniť domáce varenie vám pomôže vstavaná varná doska MORA VDI 660 F so štyrmi indukčnými varnými zónami a dotykovým ovládaním. Tento domáci pomocník disponuje mnohými chytrými funkciami uľahčujúcimi prípravu jedál:

  • funkcia SPRINT dokáže zvýšiť výkon až na 3700 W na dvoch zónach súčasne,
  • funkcia STOP & GO umožňuje okamžité dočasné zastavenie nastavených parametrov varenia,
  • funkcia udržiavania teploty či šetrného roztápania nastaví presnú teplotu na 70°C alebo 40°C,
  • funkcia rozpoznania nádoby zistí správnu veľkosť hrnca pri varení,
  • samozrejmosťou je detská bezpečnostná poistka.

Aby sa v surovinách udržalo čo najväčšie množstvo telu prospešných látok, dodržujte tieto zásady pri príprave pokrmov:

  • nadmerne dlhé varenie oberá pripravované suroviny o vitamíny a minerálne látky
  • zeleninu je najvhodnejšie variť veľmi krátko, najlepšie v pare
  • surovú aj dusenú zeleninu pred konzumáciou pokvapkajte olivovým olejom, ktorý zvyšuje využiteľnosť vitamínov
  • šaláty je vhodné pri príprave nekrájať, ale iba natrhať na menšie kúsky. Krájanie kovovými nožmi znižuje obsah kyseliny listovej.

Medzi pochúťky domácej kuchyne zaraďujeme, samozrejme, aj vyprážané či pečené jedlá, ktorých tepelná úprava však patrí z hľadiska zdravia k menej vhodným. Občasným "zhrešením" si však neublížite, ak si zakaždým k vyprážanému alebo pečenému jedlu doprajete veľkú misu zeleninového šalátu, ktorý zabráni nadmernému prekysľovaniu organizmu.

Dokonalo upečené domáce dobroty pripravíte pomocou vstavanej multifunkčnej rúry na pečenie MORA VT 559 MX s programovateľným časom pečenia, dotykovým ovládaním prostredníctvom funkcie Touch Control a objemom 65 litrov. Vnútro rúry ukrýva výsuvné teleskopické rošty pre bezpečnú manipuláciu s plechmi, a to dokonca až na troch úrovniach. Vďaka novej špeciálnej izolácii a odrazovému reflexnému sklu je táto rúra zaradená do energetickej triedy A-20 %, čo znamená, že spotrebuje o 20 % menej energie v porovnaní s rúrami v energetickej triede A. Jej jednoduché čistenie umožňuje nielen sklenená vnútorná strana dvierok a špeciálna smaltovaná úprava ECE (Eco Clean Enamel), ale aj špeciálny Water system. Stačí naliať pol litra vody na plech na pečenie, umiestniť ho na dno rúry a zvoliť funkciu Water system. Nečistoty rozpustí para vytvorená ohrievaním a vy iba utriete vnútro rúry bez námahy handričkou, bez použitia čistiacich prostriedkov.
Bezplatná zákaznícka linka
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hľadáte svojho najbližšieho predajcu alebo našu značkovú predajňu?

Zobraziť mapu