Segedínsky guláš

28 hlasů
Tlačiť Tisknout
/data/images/recepty/motives/253/82/segedinsky-gulas-mora-recept-motiv.webp

Ingrediencie

Postup

Mäso nakrájajte na väčšie kúsky a opečte ich z každej strany vo veľkom hrnci. Mäso sa tak zatiahne. Nedávajte do hrnca všetko mäso naraz, inak začne púšťať šťavu a bude sa zbytočne dusiť.

Len čo máte všetko mäso dôkladne zatiahnuté, vyberte ho a do hrnca dajte olej a dozlatista na ňom osmažte nadrobno nakrájané cibule. Len čo je cibuľa hotová, pridajte späť osmažené mäso a poprášte mletou sladkou paprikou. Dôkladne premiešajte a potom hneď zalejte horúcou vodou. Paprika sa vám nesmie začať pripaľovať, inak zhorkne. Potom pridajte do hrnca soľ, rascu, bobkový list a všetko duste 45 minút.

Medzitým si prepláchnite kyslú kapustu (skúste aj výbornú domácu kyslú kapustu) a nechajte ju odkvapkať. Na konci času varenia pridajte všetku kapustu a ešte 15 minút duste.

Len čo je všetko uvarené, pridajte najemno rozmixovanú fazuľu, ktorá guláš krásne zahustí, a kyslú smotanu. Guláš nechajte ešte chvíľu povariť, prípadne ho dochuťte soľou a ešte horúci servírujte. K omáčke podávajte knedľu alebo chlieb.


ODPORÚČAME:

Tradičný segedínský guláš najlepšie uvaríte na tradičnom plynovom sporáku MORA.

Podobné recepty

BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu