Kuracie špízy

Jedlo sa je očami. Súhlasíte s týmto výrokom? Ak je jedlo pre naše oko lákavé, prirodzene u nás vyvolá väčšiu chuť. Tento zmysel neoklamete. Poďte to s nami vyskúšať na vlastné oči. Pripravili sme pre vás farebné kuracie špízy, ku ktorým si môžete pripraviť svoju obľúbenú prílohu. 

3 hlasů
Tlačiť Tisknout
/data/images/recepty/motives/704/4f/kureci-spizy-mora-recept.webp
Množství
Množstvo:
5 – 6 špízov
Příprava
Príprava:
30 minút
Vaření
Varenie:
30 minút
Náročnost
Náročnosť:
Jednoduché

Ingrediencie

Na marinádu na kuracie prsia:

Postup

Kuracie prsia pokrájajte na kocky a naložte ich do marinády z vyššie uvedených ingrediencií. Kocky z kuracích pŕs nechajte v zatvorenej nádobe marinovať v chladničke jednu hodinu (alebo pokojne cez noc).

Nakrájajte si papriky aj cibuľu na rovnako veľké kúsky. Cuketu nakrájajte na hrubšie kolieska. Údenú slaninu nakrájajte na kocky tiež. Na striedačku napichujte na špajle mäso, zeleninu a slaninu.

Pripravené špízy vložte do pekáčika, ktorý ste vyložili papierom na pečenie, a dajte piecť na 30 minút pri 200 stupňoch Celzia. Je vhodné špízy počas pečenia aspoň dvakrát otočiť. 

Špízy podávajte s obľúbenou prílohou a v lete hoci len s obľúbeným dipom. Prajeme vám dobrú chuť! 

TIPY A RADY: my sme si pripravili ku kuracím špízom americké zemiaky z rúry. Využite aj vy svoju teplovzdušnú rúru a dajte piecť dva plechy naraz. Za pol hodinky budete mať hotové špízy aj prílohu zároveň.
BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu