Rýchla paradajková omáčka s mäsovými guľami

294 hlasů
Tlačiť Tisknout
/data/images/recepty/motives/519/2f/rajska-omacka-recept-mora_1.webp

Ingrediencie

Postup

Do misy si dajte mleté mäso, nasekanú cibuľu, prelisovaný cesnak, soľ, čierne korenie, vajíčko a strúhanku. Všetko dôkladne premiešajte a nechajte zhruba 10 minút odležať. Ak bude zmes redšia, pridajte ešte trochu strúhanky.   Po odležaní si jemne pomúčte ruky a z mäsovej zmesi si odoberte zhruba jednu polievkovú lyžicu a vytvorte zo zmesi v rukách guľu. Takto pokračujte, kým nebudete mať všetku zmes spracovanú na gule.  

Do hrnca, v ktorom budete variť omáčku, si dajte na dno trochu oleja a nechajte ho rozpáliť. Na rozpálenom oleji potom nechajte orestovať mäsové gule, aby sa zatiahli. Olej pridávajte vždy podľa potreby. Restované mäsové gule dávajte bokom na tanier s papierovou utierkou.  

Zvyšok oleja, ktorý zostal v hrnci, zaprášte hladkou múkou, dôkladne premiešajte a vytvorte hustú zápražku. Ak bude treba, pridajte olej.  

Len čo je zápražka hotová, pridajte paradajkovú passatu, perníkové korenie, hovädzí vývar a soľ. Dôkladne premiešajte a do omáčky pridajte restované mäsové gule. Omáčku s guľami priveďte do varu a varte za občasného miešania zhruba 15 minút.  

Potom dochuťte podľa potreby a podávajte s obľúbenou prílohou.

BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu