Kávový cheesecake

Tiež občas radi zavítate do kaviarne na nejakú chutnú tortičku? A radi by ste si jednu takú pripravili sami doma? Tak práve pre vás sme pripravili recept na kávový cheesecake, ktorý krásne vonia po čerstvej káve a jeho príprava nie je nijako zvlášť náročná. Krémová konzistencia torty vám prinesie úplný chuťový zážitok!

3 hlasů
Tlačiť Tisknout
/data/images/recepty/motives/703/f7/kavovy-chesecake-mora.webp
Množství
Množstvo:
12 porcií
Příprava
Príprava:
35 minút
Vaření
Varenie:
35 minút
Náročnost
Náročnosť:
stredne náročné

Ingrediencie

Na korpus

Na náplň

Na kávovú polevu

Postup

Najprv rozmixujte sušienky Lotus na múku. K sušienkam pridajte všetky sypké suroviny: hladkú múku, cukor a štipku soli. Sypké suroviny dobre premiešajte. Pridajte zmäknuté maslo, lyžicu bieleho jogurtu, celé vajce plus žĺtok a spracujte rukami na cesto. 

Cesto dajte na 20 minút odležať a schladiť do chladničky. Medzitým si pripravte náplň.  Metličkou vymiešajte tvaroh s mascarpone, cukrom, espressom, vajcami a kukuričným škrobom, ktorý zaistí kompaktnú konzistenciu upečeného cheesecaku. Dajte náplň bokom.

Z chladničky vyberte uležané cesto a vytlačte korpus do pripravenej formy (s priemerom 23 cm). Vytlačte aj okraje formy. Je žiaduce, aby aspoň dno formy bolo pokryté papierom na pečenie. 

Na vytlačený korpus pomaly nalejte pripravenú kávovú náplň.

Cheesecake dajte piecť do rúry predhriatej na 180 stupňov C minimálne na 35 minút. Cheesecake je hotový, keď náplň už nemá konzistenciu riedku, ale krásne súdržnú. 

Cheesecake nechajte vychladnúť. Zatiaľ čo vám bude cheesecake chladnúť, pripravte si kávovú polevu. Uvedené množstvo vám vystačí na pokrytie celej torty. 

V rajnici zahrejte smotanu. Pridajte kúsky horkej čokolády a uvarené espresso. Pri nízkom stupni miešajte metličkou, kým nezískate hladkú, lesklú konzistenciu kávovej polevy. Polevu nalejte na vychladený kávový cheesecake a dajte na hodinu až dve do chladničky. 

Cheesecake podávajte s pekanovými orechmi alebo nalámanými sušienkami. Oboje je pre kávový cheesecake chuťovo vyhovujúce.

TIPY A RADY: korpus môže byť pripravený z akýchkoľvek sušienok, ktoré si radi vychutnávate k svojej obľúbenej káve. Okrem populárnych sušienok Lotus môžete vyskúšať aj sušienky Derby alebo Oreo. Aj zdobenie kávovej torty môžete prispôsobiť svojej chuti.
BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu