Domáce rožky

pomlčka
pomlčka
tlačiť tisk zdieľať sociální sítě
/data/images/recepty/motives/345/2d/domaci-rohliky-recept-mora.webp

Ingrediencie

šipka

Postup

šipka

Do misy robota si nasypte múku a urobte uprostred nej jamku. Do jamky nalejte polovicu mlieka a pridajte droždie. Zľahka zmiešajte s múkou a nechajte odpočívať 20 minút, kým nevzíde kvások.

Len čo je kvások hotový a krásne napenený, pridajte zvyšok mlieka, maslo, soľ, jogurt a cukor. Zmes dajte vypracovať do robota, kým vám nevznikne krásne pružné cesto. Pokiaľ sa vám cesto vidí riedke, pridajte múku, a pokiaľ husté, tak trochu vody. Po vypracovaní cesta v robote ho na doske ešte niekoľkokrát prepracujte rukou a dajte na 1 hodinu kysnúť.

Nakysnuté cesto si zvážte a rozdeľte na 10 rovnakých dielikov. Z každého dielika vytvarujte guľôčku a dajte ju na ďalších 10 minút kysnúť. Z nakysnutých guľôčok si za pomocí valčeka vytvarujte trojuholník. Začnite ho rolovať od
najširšej strany po špičku, vznikne vám tvar rožka. Takto vytvarovaný rožok ešte niekoľkokrát pováľajte na doske, aby sa cesto nezačalo pri pečení odlepovať.

Rožky si poukladajte na plech s papierom na pečenie a dajte ho znovu kysnúť na 15 minút. Pri kysnutí môžete využiť funkciu „Kysnutia“ na rúre MORA. Nastavíte si tu čas a cesto vám kysne pri teplote 40 °C.

Po vykysnutí na rúre nastavte teplotu 230 °C a zapnite funkciu rýchloohrev. Len čo je rúra predhriata, potrite rožky vodou a posypte trochou maku. Potom dajte piecť na 10 minút.

Upečené rožky nechajte vychladnúť.

Podobné recepty

šipka
Domáca pizza na plech
Ryža, cestoviny, pizza
Domáca pizza na plech
4 porcie
pomlčka
15 minút
pomlčka
jednoduché
Makovky - sladké makové rožky
Múčniky, dezerty, cukrovinky
Makovky - sladké makové rožky
Chcete pomôcť s výberom, alebo chcete poradiť s niečím iným?
BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Hľadáte svojho najbližšieho predajcu, alebo našu značkovú predajňu?
Ukázať na mape
Kúpte rúru MORA a dostanete od nás na pečenie 6 kg múky Babičkina voľba zadarmo.
Viac o akcii