Uchovávajte potraviny v chladničke tak, aby dlho vydržali čerstvé

Správne skladovanie potravín v chladničke dokáže zabezpečiť predĺženie ich čerstvosti a ušetriť i miesto. Aj tie najkvalitnejšie potraviny potrebujú byť dobre uskladnené a je dobré sa riadiť pár jednoduchými zásadami. Veľkým pomocníkom je kvalitná chladnička, ktorá môže vyriešiť veľa. Chladnička MORA s bez námrazovým systémom NoFrost vás zbaví nielen starostí s odmrazovaním, ale vďaka mnohým praktickým riešeniam zaistí aj ideálne uchovanie potravín.

  • Aká má byť teplota v chladničke?

V chladničke by sa teplota mala pohybovať medzi 0 až 5 °C.

  • Ako správne skladovať potraviny v chladničke?

Dôležité je dbať na to, kam konkrétne potraviny v chladničke umiestnime. Spodné priehradky sú určené pre ovocie a zeleninu, priehradka hneď nad ňou je vhodná na uchovanie mäsa, údenín a rýb. Vyššie priehradky sú potom vhodné na mliečne výrobky.

Chladničky MORA so systémom NoFrostTIP: Vstavaná chladnička MORA VCN 1821 disponuje do detailu premysleným vnútorným usporiadaním. Zásuvka VitaBox s kontrolou vlhkosti HumidityControl, poskytuje dostatok priestoru a optimálne podmienky pre ukladanie ovocia a zeleniny. Všetko tak zostane svieže, plné vitamínov a živín. Svoje miesto v špeciálnom držiaku majú aj fľaše či vajíčka a multi-variabilné sklenené police jednoducho výškovo nastavíte, alebo vyberiete podľa toho, čo potrebujete uložiť v chladničke.

  • Čo robiť pri výpadku elektrického prúdu?

Pri výbere chladničky sledujte tiež údaj o akumulačnej dobe (uvádza sa tiež ako „skladovací čas pri výpadku el. energie“), tzn. času, počas ktorého chladnička pri výpadku elektrického prúdu uchová potraviny zmrazené. U chladničky MORA VCN 1821 je to úctyhodných 16 hodín, počas ktorých sú vaše potraviny chránené.

  • Aká teplota má byť v mraziacej časti (mrazničky)?

Teplotu v mrazničke je dobré udržiavať okolo -20 °C a uchovávame tu zmrazené potraviny.

  • Aká je odporúčaná trvanlivosť zmrazených potravín?

Odporúčame jednotlivé druhy potravín oddeliť a označiť ich dátumom zamrazenia. Odporúčaná doba skladovania sa v závislosti od druhu potraviny/jedla pohybuje od 1 mesiaca do 12 mesiacov, v každom prípade by nemala presiahnuť dobu jedného roka.

TIP: Súčasťou chladničky MORA VCN 1821 je aj mraznička s 3 zásuvkami. Pre extra veľké kusy potravín uvítate MaxiBox s objemom 38 litrov. Horná zásuvka slúži pre rýchle zamrazenie a posledná pre bežné potraviny.

▷ Rodinný rozpočet určite privíta aj to, že táto chladnička disponuje úspornú energetickou triedou A++ a cenou 599 €.

BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu