Hlavný rozdiel je v odlišných vyhrievacích telesách. Teplovzdušná rúra má iba horné a dolné vyhrievacie teleso a ventilátor. Tento ventilátor iba "rozháňa" vzduch v rúre. Multifunkčná rúra má oproti teplovzdušnej rúre navyše kruhové vyhrievacie teleso okolo ventilátora.
Indukčnú dosku, ktorá má 4 varné zóny s príkonom cca 6,5 kW nie je možné pripojiť na 230V. Bežná 16 A poistka je pre tento príkon nedostačujúca. Avšak použitie indukčnej sklokeramickej dosky "DOMINO" s 2 varnými zónami už pripojenie na 230V umožňuje.
Áno, svieti. Osvetlenie tak plní dôležitú funkciu pri kontrole v priebehu pečenia. Neustále máte svoj pokrm v rúre pod kontrolou.
U odsávačov pár sa uvádza len maximálna hlučnosť na najvyššom stupni výkonu. Obvykle sa hlučnosť na prvých stupňoch výkonu pohybuje okolo 40 dBA. Táto hlučnosť je pri bežnej prevádzke v kuchyni pre užívateľa zanedbateľná.
Rozdiel je v technickom spracovaní varnej špirály a ovládania. Zóna HI-LIGHT má vyhrievacie teleso v tvare tenkého zvlneného pásu a ovládanie je plynulé. Zóna RADIANT má vyhrievacie teleso v tvare špirály a ovládanie má stupňové. Výkon oboch varných zón je rovnaký!
Pre zistenie správneho výkonu použite nasledujúci výpočet vzorca na základe rozmerov Vašej kuchyne:
Šírka (m) x výška (m) x hĺbka (m) x 10 = potrebný výkon odsávača v m3/hod.
Špeciálna funkcia na čistenie rúry Vám uľahčí veľa času a námahy. Stačí do pekáča naliať asi 0,4 l vody a vložiť na dno rúry. Termostat nastaviť na 50 - 60°C na dobu 30 min. Povrch rúry sa "odmočí" a mastnotu tak môžete ľahko vytrieť.
Uhlíkový filter slúži iba pri prevádzke odsávača pár na recirkuláciu (keď nie je možnosť odťahu cez stenu). Uhlíkový filter zachycuje hlavne pachy z varenia. Tento filter sa musí po určitej dobe používania vymeniť (cca 3 - 4 mesiace). Kovový filter slúži k zachyteniu mastnoty z varenia. Má neobmedzenú životnosť. V prípade jeho nasýtenia mastnotami ho stačí umyť v kuchynskom dreze alebo v umývačke riadu.
Poistky STOP GAS - špeciálne čidlo plameňa horáku vám automaticky zastaví prívod plynu pri náhodnom zhasnutí plameňa (napríklad prievanom, pretečením pokrmu...). Nikdy už nemusíte mať obavy z unikajúceho plynu!
Poklop na sklokeramické sporáky nie je možné inštalovať. Samotná sklokeramická doska má pekný design. Je rovná, hladká a nie je potreba dosku zakrývať ďalším poklopom.
Podľa platnej európskej normy je pri teplote v rúre 200°C povolená teplota povrchu skla dvierok sporáku alebo vstavanej rúry 60°C + teplota okolia (napríklad ak je teplota v miestnosti 20°C, môže byť teplota na skle dvierok rúry až 80°C, 20 + 60 = 80). U niektorých vstavaných rúr je vďaka špeciálnemu chladiacemu systému teplota na skle 45°C alebo dokonca 35°C (podľa modelu rúry).
Pri používaní rúry nie je možné zásuvné gombíky zatlačiť. Je to hlavne z bezpečnostných dôvodov, aby mal užívateľ vizuálnu kontrolu, že je rúra v prevádzke.
Elektrická rúra ponúka užívateľovi väčší komfort. Napríklad teplota v rúre sa môže regulovať od 35°C do 250°C. Plynová len v rozmedzí 150 - 290°C. V elektrickej rúre môžete sušiť a rozmrazovať. Plynová rúra túto možnosť nemá. Elektrická rúra má omnoho presnejšiu reguláciu teploty než plynová. V elektrickej multifunkčnej rúre môžete piecť v niekoľkých vrstvách naraz. Plynová rúra touto výhodou nedisponuje.