Dotazy a odpovede

Aký je rozdiel medzi multifunkčnou a teplovzdušnou rúrou?

Hlavný rozdiel je v odlišných vyhrievacích telesách. Teplovzdušná rúra má iba horné a dolné vyhrievacie teleso a ventilátor. Tento ventilátor iba "rozháňa" vzduch v rúre. Multifunkčná rúra má oproti teplovzdušnej rúre navyše kruhové vyhrievacie teleso okolo ventilátora.

Je možné pripojiť indukčnú sklokeramickú dosku na 230V?

Indukčnú dosku, ktorá má 4 varné zóny s príkonom cca 6,5 kW nie je možné pripojiť na 230V. Bežná 16 A poistka je pre tento príkon nedostačujúca. Avšak použitie indukčnej sklokeramickej dosky "DOMINO" s 2 varnými zónami už pripojenie na 230V umožňuje.

Svieti osvetlenie v rúre po celú dobu pečenia?

Áno, svieti. Osvetlenie tak plní dôležitú funkciu pri kontrole v priebehu pečenia. Neustále máte svoj pokrm v rúre pod kontrolou.

Aký je výkon a hlučnosť odsávačov pár pri rôznych rýchlostiach?

U odsávačov pár sa uvádza len maximálna hlučnosť na najvyššom stupni výkonu. Obvykle sa hlučnosť na prvých stupňoch výkonu pohybuje okolo 40 dBA. Táto hlučnosť je pri bežnej prevádzke v kuchyni pre užívateľa zanedbateľná.

Aký je rozdiel medzi varnou zónou HI-LIGHT a RADIANT?

Rozdiel je v technickom spracovaní varnej špirály a ovládania. Zóna HI-LIGHT má vyhrievacie teleso v tvare tenkého zvlneného pásu a ovládanie je plynulé. Zóna RADIANT má vyhrievacie teleso v tvare špirály a ovládanie má stupňové. Výkon oboch varných zón je rovnaký!

Ako zistím, aký výkon odsávača pár si mám kúpiť do svojej kuchyne?

Pre zistenie správneho výkonu použite nasledujúci výpočet vzorca na základe rozmerov Vašej kuchyne:

Šírka (m) x výška (m) x hĺbka (m) x 10 = potrebný výkon odsávača v m3/hod.

Ako funguje čistenie rúry Water System?

Špeciálna funkcia na čistenie rúry Vám uľahčí veľa času a námahy. Stačí do pekáča naliať asi 0,4 l vody a vložiť na dno rúry. Termostat nastaviť na 50 - 60°C na dobu 30 min. Povrch rúry sa "odmočí" a mastnotu tak môžete ľahko vytrieť.

Aký je rozdiel medzi uhlíkovým a tukovým kovovým filtrom?

Uhlíkový filter slúži iba pri prevádzke odsávača pár na recirkuláciu (keď nie je možnosť odťahu cez stenu). Uhlíkový filter zachycuje hlavne pachy z varenia. Tento filter sa musí po určitej dobe používania vymeniť (cca 3 - 4 mesiace). Kovový filter slúži k zachyteniu mastnoty z varenia. Má neobmedzenú životnosť. V prípade jeho nasýtenia mastnotami ho stačí umyť v kuchynskom dreze alebo v umývačke riadu.

Čo je poistka STOP GAS?

Poistky STOP GAS - špeciálne čidlo plameňa horáku vám automaticky zastaví prívod plynu pri náhodnom zhasnutí plameňa (napríklad prievanom, pretečením pokrmu...). Nikdy už nemusíte mať obavy z unikajúceho plynu!

Je možné dokúpiť ku sklokeramickým sporákom poklop?

Poklop na sklokeramické sporáky nie je možné inštalovať. Samotná sklokeramická doska má pekný design. Je rovná, hladká a nie je potreba dosku zakrývať ďalším poklopom.

Koľko stupňov majú dvierka rúry pri pečení – sporáky a vstavané rúry?

Podľa platnej európskej normy je pri teplote v rúre 200°C povolená teplota povrchu skla dvierok sporáku alebo vstavanej rúry 60°C + teplota okolia (napríklad ak je teplota v miestnosti 20°C, môže byť teplota na skle dvierok rúry až 80°C, 20 + 60 = 80). U niektorých vstavaných rúr je vďaka špeciálnemu chladiacemu systému teplota na skle 45°C alebo dokonca 35°C (podľa modelu rúry).

Sú gombíky zasunuteľné aj pri prevádzke rúry?

Pri používaní rúry nie je možné zásuvné gombíky zatlačiť. Je to hlavne z bezpečnostných dôvodov, aby mal užívateľ vizuálnu kontrolu, že je rúra v prevádzke.

Je lepšia elektrická alebo plynová rúra?

Elektrická rúra ponúka užívateľovi väčší komfort. Napríklad teplota v rúre sa môže regulovať od 35°C do 250°C. Plynová len v rozmedzí 150 - 290°C. V elektrickej rúre môžete sušiť a rozmrazovať. Plynová rúra túto možnosť nemá. Elektrická rúra má omnoho presnejšiu reguláciu teploty než plynová. V elektrickej multifunkčnej rúre môžete piecť v niekoľkých vrstvách naraz. Plynová rúra touto výhodou nedisponuje.

BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu