Valentínske cupcaky

pomlčka
pomlčka
tlačiť tisk zdieľať sociální sítě
/data/images/recepty/motives/547/61/valentynske-cupcake_mora-recept.webp
Příprava
Príprava:
40 minút
Vaření
Varenie:
20 minút

Ingrediencie

šipka

Postup

šipka

Do misy vyklepnite vajcia. Pridajte cukor a šľahajte do svetlej a nadýchanej peny. Potom postupne pridávajte hladkú a špaldovú múku zmiešanú s práškom do pečiva. Pridajte citrónovú kôru, vanilku a potom prilejte olej a smotanu. Vyšľahajte hladké cesto.  

Formu na muffiny vyložte papierovými košíčkami a do každého nalejte cesto do dvoch tretín výšky. Plech vložte do rúry predhriatej na 180 °C a pečte približne 20 minút. Potom nechajte koláčiky vychladnúť.  

Medzitým posypte pracovnú dosku troškou práškového cukru. Na ňom potom vyvaľkajte marcipán alebo fondán. Ak máte valček so vzorom, môžete ho použiť na záver. Srdiečka dajte do chladu.  

Bielu čokoládu nalámte na kúsky a nechajte ju rozpustiť vo vodnom kúpeli. Potom ju zašľahajte do mascarpone. Hotový krém preložte do zdobiaceho vrecúška s ozdobnou špičkou a vychladené koláčiky ozdobte. Každý cupcake nakoniec dozdobte ešte srdiečkom.  

Tip: Mascarpone je samo osebe jemne sladkasté, netreba ho teda veľmi sladiť. Môžete použiť aj iný variant krému, keď jednoducho zmiešate mascarpone v pomere 1 : 1 s nutellou. Je to jednoduchý variant chutného krému.  

Podobné recepty

šipka
Valentínske vafle
Múčniky, dezerty, cukrovinky
Valentínske vafle
Jahodový sorbet s mätovým cukrom
Múčniky, dezerty, cukrovinky
Jahodový sorbet s mätovým cukrom
Chcete pomôcť s výberom, alebo chcete poradiť s niečím iným?
BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Hľadáte svojho najbližšieho predajcu, alebo našu značkovú predajňu?
Ukázať na mape
Kúpte rúru MORA a dostanete od nás na pečenie 6 kg múky Babičkina voľba zadarmo.
Viac o akcii