Silvestrovské chlebíčky s avokádom a vajcom

471 hlasů
Tlačiť Tisknout
/data/images/recepty/motives/449/42/zdrave-chlebicky-s-lednici_small_cut.webp

Ingrediencie

Postup

Chlebíčky, alebo tiež televízne chlebíčky, ako ich nazýval majster kuchár Vilém Vrabec vo svojej Veľkej kuchárke, sú našou národnou špecialitou. Tak, ako ich poznáme dnes, ich predstavil svetu na začiatku 20. storočia najznámejší pražský lahôdkar Jan Paukert. Pôvodná veľkosť bola o niečo menšia ako dnes. Chlebíčky dodnes tvoria spolu s jednohubkami základ slávnostného pohostenia. Výtvarné diela plné chutí (a väčšinou i kalórií) patria aj na silvestrovský stôl. Ale môžu mať aj veľmi modernú a zdravú podobu. Vyskúšajte napríklad chlebíčky podľa blogu Live With Anny. Chuťové poháriky budú plesať, telo vám poďakuje, a výčitky môžete tentokrát smelo nechať bokom.

Recept na avokádové chlebíčky s vajcom

Mäkšie avokádo rozkrojte, vyberte kôstku a lyžicou vydlabte avokádovú dužinu. Tú roztlačte vidličkou a dochuťte soľou, čiernym korením a pár kvapkami citrónovej šťavy. Roztlačené avokádo namažte na chlieb a dozdobte volským okom a čiernym sezamom alebo plátkami cherry paradajok s tymiánom.

Druhé (tvrdšie) avokádo ošúpte a nakrájajte na tenké plátky. Plátok chleba namažte lučinou, položte naň plátky avokáda a kúsok citróna. Ľahko posoľte a posypte chilli vločkami. Celú tácku s chlebíčkami starostlivo prekryte potravinárskou fóliou a uložte do chladničky, než nastane ten správny čas na podávanie.

Výbornú službu urobí napríklad vstavaná chladnička Mora VCN 1821 s premysleným variabilným vnútorným usporiadaním. Sklenené police o úctyhodnej nosnosti až 20 kg unesú nielen chlebíčky, ale aj misy so šalátmi, hrnce s naloženým mäsom a veľa ďalších dobrôt. O perfektný stav zeleniny sa postará priestranná zásuvka VitaBox s kontrolou vlhkosti HumidityControl. Do mrazničky, ktorá má aj extra veľkú zásuvku, sa bez problémov zmestí aj hus!

Viac o odporúčanej vstavanej chladničke MORA

Vstavaná chladnička MORA VCN 1821 v energetickej triede A ++ disponuje do detailu premysleným vnútorným usporiadaním. Chladiaca časť má objem 180 l. Zásuvka VitaBox s kontrolou vlhkosti HumidityControl poskytuje dostatok priestoru a optimálne podmienky pre ukladanie ovocia a zeleniny, ktoré tak zostanú svieže, plné vitamínov a živín. Svoje miesto v špeciálnom držiaku majú aj fľaše či vajíčka. Multi-variabilné sklenené police s nosnosťou až 20 kg jednoducho výškovo nastavíte, alebo vyberiete, podľa toho, čo potrebujete uložiť v chladničke. Chladiace priestory sa vďaka funkcii NoFrost automaticky odmrazujú. Súčasťou chladničky je aj mraznička s objemom 68 l s tromi zásuvkami: horná zásuvka slúži pre rýchle zamrazenie, stredná pre bežné potraviny a do dolnej veľkej zásuvky MaxiBox o objeme 38 l je možné vložiť veľké potraviny, napr. hus. Pokiaľ dôjde k náhlemu výpadku prúdu, chladnička dokáže udržať nastavenú teplotu až 12 hodín a tým udrží potraviny v perfektnom stave. Praktická je aj možnosť jednoduchej obojstrannej zámeny závesov dverí chladničky, aby sa otváranie flexibilne prispôsobilo priestoru a umiestneniu chladničky v kuchynskej linke.

Odporúčaná cena je 569 €.

BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu