Poke bowl

Už ste niekedy ochutnali tento obľúbený havajský pokrm? Tento recept má veľmi rada aj Kateřina Neumannová, pre ktorú sme ho upravili na mieru. V našom recepte nájdete opečeného lososa (ako to má Kateřina rada), veľa výdatnej zeleniny, jazmínovú ryžu a ďalšie zdravé a lahodné ingrediencie, ktoré v havajskej verzii nesmú chýbať. Vyskúšate si túto krásnu farebnú misku zdravých chutí pripraviť s nami?

3 hlasů
Tlačiť Tisknout
/data/images/recepty/motives/732/26/poke-bowl-recept.webp
Množství
Množstvo:
2 porcie
Příprava
Príprava:
30 minút
Vaření
Varenie:
10 minút
Náročnost
Náročnosť:
snadné

Ingrediencie

Postup

Na dve misky poke bowlu si najprv naložte na noc lososa do marinády. Marinádu si pripravte jednoducho zmiešaním 60 ml sójovej omáčky a 30 ml sezamového oleja. Lososa v marináde dobre vykúpte a nechajte marinovať cez noc.

Nasledujúci deň si uvarte jazmínovú ryžu na dve porcie. Jazmínová ryža je pre poke bowl ideálna vďaka svojej mierne lepivej konzistencii. Uvarenú ryžu dobre premiešajte s lyžicou ryžového octu a ryžu rozdeľte do dvoch pripravených veľkých misiek.

Marinovaného lososa si nakrájajte na kocky a rovno ukladajte do misky s ryžou. (My sme si však pripravili recept podľa Kateřiny Neumannovej, ktorá miluje lososa opečeného na panvici z oboch strán. Pokiaľ by sa vám tiež pozdával viac tento variant, marinovaného lososa opekajte na panvici na vyššom stupni 6 minút z jednej strany (s kožou) a 4 minúty z druhej. Potom pečeného lososa pokrájajte a vložte do misky s ryžou.)

Do misky postupne podľa fotografie pridávajte zostávajúce ingrediencie. Avokádo pokrájané na plátky, šalátovú uhorku a reďkovky nakrájané na kolieska, nakrájanú červenú kapustu a mrkvu. Zvyšnú plochu zaberie skvelé edamame. Do stredu misky pridajte jarnú cibuľku a všetko posypte lúpanými sezamovými semienkami.

TIPY A RADY: zeleninu na poke bowl v našom recepte môžete pokvapkať šťavou z čerstvej limetky. Na doplnenie chutí sa tiež výborne hodí čili alebo wasabi omáčka.
BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu