Fašiangové šišky

Najlepšie šišky sú vždy tie čerstvo usmažené. My sme vám prišli naservírovať ten najlepší recept. Poďte ho s nami vyskúšať. 

pomlčka
pomlčka
tlačiť tisk zdieľať sociální sítě
/data/images/recepty/motives/69/92/koblihy-mora-recept.webp
Množství
Množstvo:
12 šišiek
Příprava
Príprava:
110 minút
Vaření
Varenie:
45 minút
Náročnost
Náročnosť:
45 minút

Ingrediencie

šipka

Postup

šipka
1

Najprv je potrebné pripraviť si zo surovín kvások. V stredne veľkej miske si rozmiešajte kocku droždia s lyžičkou cukru na tekutú kašu. Do kaše pridajte lyžicu múky a 100 ml vlažného mlieka. Premiešajte a nechajte kvások pod utierkou vzísť. 

2

V inej miske si pripravte maslový „krém“. Rozmiešajte zmäknuté maslo so zvyšným cukrom. Pridajte žĺtky, rum, štipku soli a muškátového orieška a pol lyžičky nastrúhanej citrónovej kôry. Suroviny spolu dobre vymiešajte.

3

Do veľkej misy nasypte múku, k nej pridajte pripravený kvások aj maslový „krém“. Miešajte a po častiach do cesta pridávajte zvyšné teplé mlieko (150 ml). Cesto spracujte robotom alebo rukami. Vznikne vám hladké nelepivé cesto.

4

Bochník cesta poprášte múkou a dajte ho kysnúť pod utierku na teplé miesto na 60 – 80 minút.  Vykysnuté cesto si rozdeľte na 12 rovnakých dielov a rukami z nich vyvaľkajte 12 malých bochníkov. Bochníky nechajte kysnúť ďalších 20 – 30 minút pod utierkou.

5

V hrnci alebo vysokej panvici si rozohrejte olej. Šišky smažte z každej strany minimálne dve minúty dozlatista a do oleja ich opatrne vkladajte nakysnutou stranou smerom dolu (pre správny tvar šišiek si každý bochník pred vložením do oleja mierne „stlačte“, aby bol plochejší).

6

Usmažené šišky dajte vyschnúť na papierové utierky na mriežku.

7

Vychladené šišky poprášte práškovým cukrom, narežte ich úzkym dlhým nožom a do ich stredu plničkou (cukrárskym vrecúškom) naplňte svoju obľúbenú domácu marmeládu.

TIPY A RADY: fašiangové šišky môžete plniť domácou marmeládou, ale vyskúšať môžete aj netradičnú pudingovú náplň alebo žĺtkový vanilkový krém. Vašej chuti sa medze nekladú.
Chcete pomôcť s výberom, alebo chcete poradiť s niečím iným?
BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Hľadáte svojho najbližšieho predajcu, alebo našu značkovú predajňu?
Ukázať na mape
Kúpte rúru MORA a dostanete od nás na pečenie 6 kg múky Babičkina voľba zadarmo.
Viac o akcii