Množství
Množstvo:
12 ks
Příprava
Príprava:
40 minút
Náročnost
Náročnosť:
jednoduché

Ingrediencie

Postup

Čokoládové brownies sú americká pochúťka, ktorá sa predrala už aj do našich kuchýň. Ak ste ich ešte nevyskúšali, teraz máte príležitosť. Hriešna čokoláda vám iste pomôže si populárne brownies obľúbiť. 

  1. Začnite prípravou tekutých zmesí. Banány rozmixujte s vajcami na hladkú kašu. Vysokopercentnú horkú čokoládu rozpusťte spolu s kokosovým olejom v mikrovlnnej rúre. 
  2. Do väčšej misy nasypte všetky sypké suroviny: múku, trstinový cukor, kakao s pudingovým práškom, kypriacim práškom aj štipkou soli. 
  3. K sypkej zmesi prilejte ovsené kakaové mlieko, hladkú banánovú kašu a rozpustenú čokoládu s kokosovým olejom. Dobre premiešajte. 
  4. Brownies pečte na vymastenom a múkou vysypanom plechu cca 25 minút pri 175 stupňoch C. Špajľou vyskúšajte, či je koláč hotový. 
  5. Nechajte koláč chladnúť niekoľko hodín. Ideálne na mriežke. Chladnutím sa spevňuje konzistencia brownies.

Začnite prípravou tekutých zmesí. Dva väčšie banány rozmixujte s dvoma vajcami na hladkú kašu a kvalitnú, vysokopercentnú horkú čokoládu rozpusťte spolu s kokosovým olejom v mikrovlnnej rúre.

Vezmite si väčšiu misu a nasypte do nej všetky sypké suroviny: múku, trstinový cukor, kakao s pudingovým práškom, kypriacim práškom aj štipkou soli. 

K pripravenej sypkej zmesi teraz prilejte ovsené kakaové mlieko, hladkú banánovú kašu a rozpustenú čokoládu s kokosovým olejom. Hotovú hutnejšiu zmes dobre premiešajte lyžicou alebo metličkou.

Brownies pečte na vymastenom a múkou vysypanom plechu cca 25 minút pri 175 stupňoch Celzia. Špajľou vyskúšajte, či je koláč hotový. Brownies sú hotové, keď na špajli zostávajú len maličké vlhké kúsočky cesta. 

Nechajte koláč chladnúť niekoľko hodín. Ideálne na mriežke. Chladnutím sa spevňuje konzistencia brownies, nie je teda vhodné krájať tento koláč teplý.

Tipy a rady na záver

Nabudúce skúste hriešne brownies ozvláštniť napríklad kúskami kešu orechov. Zdravé kešu orechy dodajú tomuto čokoládovému koláču nový šmrnc.  K tomuto čokoládovému koláču sa skvele hodí aj čokoládový krém. Jednoducho sa nedá odolať!

BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu