Příprava
Príprava:
1 hodina
Vaření
Varenie:
30 minút

Ingrediencie

Postup

Do vlažného mlieka rozdrobte droždie. Pridajte lyžičku cukru, múky a premiešajte. Na teplom mieste nechajte vzísť kvások. Medzitým do misy preosejte múku. Pridajte cukor, citrónovú kôru a premiešajte. Pridajte pokrájané zmäknuté maslo a žĺtky. Potom do zmesi nalejte hotový kvások. Cesto dôkladne prepracujte, aby vznikol hladký bochník bez hrudiek. Nechajte ho v mise, poprášte múkou a prikryte utierkou. Nechajte ho kysnúť na teplom mieste.  

Medzitým vyšľahajte tvaroh s cukrom a škrobom. Potom doň pridajte nakrájané jahody. Po vykysnutí z cesta odoberajte kúsky. V dlani ich sploštite, pridajte trochu tvarohovej plnky a zabaľte. Buchty skladajte spojom nadol do maslom vymasteného pekáčika. Keď je pekáčik plný, potrite buchty rozšľahaným vajcom. Vložte do rúry predhriatej na 180 °C a pečte ich asi pol hodiny dozlatista.  

Medzitým pripravte jednoduchú vanilkovú omáčku. Smotanu zohrejte a dajte do nej semienka z tobolky vanilky. Zahrejte takmer do varu a potom stiahnite z ohňa. Vmiešajte med. Omáčku nechajte vychladnúť.

Podobné recepty

BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu