Bezlepkové sušienky k čaju

Hodnotenie receptu
(8 hlasov)

Ingrediencie

  • 250 g bezlepkovej zmesi Nutrifree mix per Dolci
  • 170 g masla (bezmliečneho tuku Promienna)
  • 70 g cukru moučka
  • 1 vanilkový cukor
  • 2 žĺtky
  • citrónová kôra alebo na lyžičke vytlačená šťava z citróna
  • kakao

POSTUP:

Na doske zo všetkých surovín vypracujeme cesto, ktoré si rozdelíme na dve časti. Do jednej časti zapracujeme kakao. Zo svetlého i tmavého cesta si vytvoríme tenké valčeky, ktoré zmotáme do jedného valčeka. Valček zmotáme do tvaru slimáka. Poukladáme na papier na pečenie a pečieme v rúre do svetloružova pri 180 °C. Necháme vychladnúť na plechu.
Na doske zo všetkých surovín vypracujeme cesto, ktoré si rozdelíme na dve časti. Do jednej časti zapracujeme kakao. Zo svetlého i tmavého cesta si vytvoríme tenké valčeky, ktoré zmotáme do jedného valčeka. Valček zmotáme do tvaru slimáka. Poukladáme na papier na pečenie a pečieme do svetloružova pri 180 °C. Necháme vychladnúť na plechu.
Tip: Maslo do ciest používajte hneď z chladničky, nenechávajte ho zmäknúť. Pred spracovaním je lepšie cesto tiež nechať v chladničke vychladiť. Vyťahujem z rúry ešte svetlé a nechávam na plechu úplne vychladnúť. Maslo do ciest používajte hneď z chladničky, nenechávajte ho zmäknúť. Pred spracovaním je lepšie cesto tiež nechať v chladničke vychladiť. Vyťahujem z rúry ešte svetlé a nechávam na plechu úplne vychladnúť.

Ďalšie recepty bez lepku

Bezlepkové vafle

Bezlepkové recepty

Bezlepkové vafle

Bábovka bez lepku

Bezlepkové recepty

Bábovka bez lepku

Malinové rezy

Bezlepkové recepty

Malinové rezy

Bezplatná zákaznícka linka
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hľadáte svojho najbližšieho predajcu alebo našu značkovú predajňu?

Zobraziť mapu