Príbehy so značkou MORA - Varné dosky

MORA spotrebiče sú veľa rokov súčasťou vašich príbehov – vážnych, úsmevných aj radostných, partnerských aj rodinných. Sú skrátka plné života. Vďaka vám sme získali mnoho krásnych príbehov so značkou MORA od rôznych generácií. Máme z toho veľkú radosť a chceme ich s vami zdieľať. Tie najkrajšie príbehy vám bez akýchkoľvek úprav predstavujeme na tejto stránke.

1992
Plynová varná doska | Ako (ne)smažiť hranolčeky
Zobraziť viac

Ako (ne)smažiť hranolčeky / 1992

Mám taký menší úsmevný príbeh priamo s plynovou varnou doskou MORA. V 90. rokoch šli do módy fritézy. Všetci sme sa tešili na extra mastné, ale hlavne domáce hranolčeky. Mamička s veľkým elánom nový fritézu priviezla, naliala do nej asi tonu oleja, postavila ju na sporák a pri čakaní, kým sa rozohreje olej, šla pozbierať bielizeň. Ja som ležala pri televízore a dívala sa (určite) na Beverly Hills. Zrazu som zacítila zápach páleného plastu. Zavolala som na mamičku a bežali sme do kuchyne. Na sporáku sa fritéza doslova roztekala. Mamička totiž omylom nezapla fritézu, ale horák, na ktorý ju postavila. Takže bolo po fritéze a takmer aj po sporáku. Že to bola značka MORA, viem preto, že sme zo sporáka potom na striedačku strhávali roztečenú farbu a plast, ktorý stiekol cez logo a natiekol medzi čierno-strieborné gombíky.

Very.N
2000
Plynová varná doska | Vysený horák
Zobraziť viac

Vysený horák / 2000

Pred 18 rokmi sme si zariaďovali dom, ktorý sme postavili. Ja som niekde v katalógoch objavila varnú dosku, ktorá mala 3 horáky na plyn a jeden na elektrinu a zaumienila som si, že takúto musím mať. Veď čo ak nepôjde plyn, aj ten jeden horák pomôže. Na Slovensku som ju nikde nenašla, ale kúsok od hraníc v Uherskom Brode ju mali. Tak sme sa pre ňu vybrali tam a ja som bola celá natešená. Túto varnú dosku mám do dnešného dňa, ale ten elektrický horák som za celých 18 rokov nepoužila ani raz.

Emília K.
2007
Plynová varná doska | Nechcený ohňostroj
Zobraziť viac

Nechcený ohňostroj / 2007

Môj príbeh so značkou Mora sa začal vtedy, keď sme sa nasťahovali do nového domu. Veľmi som chcela mať v kuchyni vstavané spotrebiče, manžel chcel obyčajný samostojaci sporák. Ja som však tvrdohlavo stala na svojom. Tak sme sa jedného dňa vybrali do predajne, kúpili varnú dosku aj rúru, samozrejme vstavané a značku Mora, pretože sme s ňou mali už dlhé roky dobré skúsenosti. Manžel mi to hneď išiel namontovať. Strašne som sa tešila, že už večer budem variť. Napojil plynovú bombu, ktorá bola pod kuchyňou dole v garáži, a zakričal: “Vyskúšaj zapnúť.” Otočila som kolieskom, iskry išli, plyn nie a zrazu plamene šľahali až k digestoru. Okamžite som otočila gombíkom a vrieskala. Celá nová pracovná doska okolo varnej dosky bola obhorená. Museli sme kúpiť novú a manžel na druhý pokus namontoval všetko správne. Už je tomu 11 rokov, ale obidva spotrebiče fungujú ako nové a som veľmi rada, že ich mám.

Alena B.
2015
Elektrická varná doska | Zradné sviečky
Zobraziť viac

Zradné sviečky / 2015

Vlastníme s manželom vstavanú rúru a varnú dosku MORA. Poviem vám, tá už zažila – poškriabaná, obitá, ale to nie je všetko. Asi tretí rok vyrábam domáce sviečky z palmového vosku. Najprv vždy treba na platni rozohriať vosk – musí sa strážiť, inak sa pri 150 °C začne nebezpečne zahrievať, tlieť a môže potom začať horieť. Raz som si tak robila sviečky, rozohrievam vosk a vtom mi niekto napíše na počítač… Sadnem si do obývačky a odpisujem (áno, úplne som zabudla, čo som predtým vôbec robila). Asi po desiatich minútach manžel hovorí: „Ty… tu niečo smrdí!“ A ja: „Hmmm…“ O chvíľku sa situácia opakuje: „Tu sa niečo pripaľuje, tu niečo, sakra, horíííííííííííí!“ A už manžel letel a horiaci hrniec sa snažil uhasiť – dobrovoľný hasič zas v akcii. Dym v celom byte, prasknuté dva tanieriky (pri snahe udusiť oheň) a samozrejme som si vypočula, čo som si zaslúžila. Odvtedy si dávam poriadny pozor (stačila ešte chvíľka a stala by sa ozajstná katastrofa) a neodchádzam. No to však tiež nepomáha… Naposledy som vyliala celý hrniec modrého vosku na varnú dosku a jej okolie, škriabanie bolo naozaj dlhé... Keby mohli spotrebiče MORA rozprávať, určite by sa od nás chceli odsťahovať.

Pelsikova
BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu