Varenie a pečenie
Sporáky

Prečo sporáky MORA?

+ + + + + +

Koľkokrát v živote ste museli urobiť kompromis?

So sporákmi MORA nemusíte, v ponuke novej generácie sporákov nájdete indukčné, elektrické, kombinované a plynové. V súčasnosti MORA ponúka najväčší objem sporákov v kategórii 50 cm na trhu – až 75 litrov.

Prvé sporáky značky MORA boli na svete už v roku 1919 a od tej doby sa stále zdokonaľujú. Nová multifunkčná rúra s 11 funkciami je pripravená urobiť všetko pre perfektný výsledok pečenia, grilovania a maximálnu spokojnosť kuchára aj stravníkov. Spoľahnúť sa môžete na extra výkonný gril, rýchlo ohrev i úsporný ECO program, čistenie rúry EcoClean a ďalšie užitočné „vychytávky“ ako predohrev tanierov, výsuvné rošty či tiché zatváranie dvierok.


Dokonalý prehľad o pečení

Vidíte, čo sa deje vo vnútri
Občas vám to nedá a chceli by ste zistiť, ako sa jedlu v rúre darí? Otvárať dvierka sa ale nevypláca, pretože tak unikne veľa tepla a nejaký čas trvá, kým sa rúra znova vyhreje na požadovanú teplotu. Preto sú rúry MORA vybavené sklenenými dvierkami s maxi priezorom a kvalitným vnútorným osvetlením. Takže môžete nazrieť dovnútra, kedykoľvek sa vám zapáči.

Sklokeramická varná doska

Hi-Light varnej zóny
Sklokeramická varná doska s Hi-Light zónami je navrhnutá pre jednoduché používanie a vynikajúce výsledky varenia. Doska podľa modelu ponúka dvojité alebo oválne varné zóny, vďaka ktorým môžete zónu prispôsobiť veľkosti varnej nádoby. Vďaka funkcii ukazovateľ zvyškového tepla využijete zvyškové teplo na úsporu energie. Časovač a dotykové ovládanie zaisťujú úplnú kontrolu nad varením a zároveň poskytujú maximálnu bezpečnosť.

Superboost

Extra rýchle varenie
Funkcia SuperBoost poskytuje hrncu extrémnu intenzitu tepla a výrazne skracuje dobu varenia. Uvarenie 2 l vody teraz trvá len asi 5 minút, čo je časovo extrémne efektívne. So SuperBoost teda šetríte čas, energiu a peniaze.

ConnectZone

Extra veľká zóna
Vďaka funkcii ConnectZone môžete dve samostatné ľavé varné zóny jedným dotykom premostiť a vytvoriť jednu veľkú zónu, ideálnu na prípravu jedla vo väčších varných nádobách.

Nerezový ovládací panel
Povrch ovládacieho panelu z nerezovej ocele je potiahnutý špeciálnou fóliou, ktorá zabraňuje odtlačkom prstov, takže povrch zostáva vždy lesklý a čistenie je oveľa jednoduchšie.

Priestor aj pre veľké hrnce

Pohodlie a stabilita
Zväčšená varná plocha a väčšie vzdialenosti medzi horákmi ponúkajú dostatok priestoru pre všetky veľkosti panvíc a hrncov. Tenký a plochý dizajn umožňuje bezproblémové, ľahké posúvanie aj extra veľkých hrncov, s dokonalou stabilitou pre všetky vaše kuchárske dobrodružstvá.

Liatinové mriežky PRE GRIDS

Silná, stabilná a odolná podpora
Masívne a elegantné liatinové mriežky ProGrids sú extrémne stabilné a odolné aj pri najvyšších teplotách. Prináša do vašej kuchyne vynikajúcu stabilitu, dlhú životnosť a užívateľsky prívetivý dizajn. Možnosť umývania aj v umývačke riadu.

Mriežka StabilPlus

Maximálna stabilita
Dvojdielna smaltovaná mriežka zaručuje maximálnu stabilitu riadu na mriežke a bezpečný posun vo všetkých smeroch. Silikónové stabilizačné gumičky zaisťujú komfort pri varení. Možnosť umývania aj v umývačke riadu. 

Integrované zapaľovanie horákov

Jednoduché a pohodlné
Jednoručné zapaľovanie horáka prináša dodatočné pohodlie a jednoduché ovládanie vašej plynovej varnej dosky. Pre aktiváciu plynového horáka, stačí stlačiť gombík dole a otočiť ho na požadovanú úroveň jednou rukou, zatiaľ čo druhá ruka je voľná. Rýchle, ľahké a efektívne.

Integrované zapaľovanie horákov

Jednoduché a pohodlné
Jednoručné zapaľovanie horáka prináša dodatočné pohodlie a jednoduché ovládanie vašej plynovej varnej dosky. Pre aktiváciu plynového horáka, stačí stlačiť gombík dole a otočiť ho na požadovanú úroveň jednou rukou, zatiaľ čo druhá ruka je voľná. Rýchle, ľahké a efektívne.

Poistky horákov StopGas

Bezpečnosť zaručená
Plynové horáky sú vybavené poistkami StopGas, ktoré pri náhodnom zhasnutie plameňa horáka automaticky uzavrú prívod plynu.

Praktický úložný priestor

Pre všetky kuchynské náčinie
Obzvlášť veľký a hlboký úložný priestor v spodnej časti sporáka poskytuje miesto na uloženie väčšieho hrncov, pekáčov alebo kuchynského náčinia – s týmto pohodlným úložným riešením máte všetko, čo potrebujete, po ruke.

Sklenený príklop

Klik systém umožňuje ľahkú montáž aj demontáž príklopu pre ľahkú manipuláciu a čistenie. Jeden z najlepších pántov na trhu poskytuje stabilizáciu a pomalé zatváranie príklopu poskytuje luxusnejší pocit. Dištančný prvok na hornej strane skla zabraňuje, aby sa sklo dostalo do kontaktu s mriežkami. Príklop zostane v stojacej polohe až do uhla 10°.

Indukčná varná doska

Bezpečné varenie
Indukčné varné dosky sa zahrievajú dvakrát rýchlejšie ako dosky s HiLight zónami, vďaka čomu sú porovnateľne hospodárnejšie a bezpečnejšie. Indukčná varná doska ohrieva iba dno varnej nádoby, zatiaľ čo zostávajúci povrch varnej dosky zostáva chladný a vždy bezpečný na dotyk. Teplota sa reguluje okamžite, jednoduchým dotykom, čím sa obmedzuje prevarenie alebo pripálenie. S takou varnou doskou hravo roztopíte čokoládu, pripravíte lahodnú hríbovú omáčku aj ďalšie majstrovské diela citlivé na teplotu. Vhodnosť riadu pre indukčné dosky si ľahko overíte priložením magnetu na spodnú časť nádoby, keď je magnetická, riad je vhodný.

Rýchly predohrev rúry

Do 5 minút pripravený na pečenie
Sporáky s funkciou rýchleho predohrevu rúry dosiahnu teplotu až 200 ˚C iba za 4,5 minúty, čím ušetria 30 % času potrebného na štandardný predohrev a sú tak jednými z najrýchlejších na trhu.

Chladné dvierka rúry

Pozor, tieto dvierka nepália
Dvierka sporáka s dvoma sklami a reflexnou vrstvou sú navrhnuté pre dokonalú izoláciu, takže teplo si tak cestu von nenájde. Rúra je bezpečnejšia pre všetkých členov domácnosti vrátane detí a domácich zvierat. Navyše vďaka tomu, že teplo neuniká, ušetríte za energiu.

Chladné dvierka rúry

Pozor, tieto dvierka nepália
Dvierka sporáka s dvoma sklami a reflexnou vrstvou sú navrhnuté pre dokonalú izoláciu, takže teplo si tak cestu von nenájde. Rúra je bezpečnejšia pre všetkých členov domácnosti vrátane detí a domácich zvierat. Navyše vďaka tomu, že teplo neuniká, ušetríte za energiu.

Chladné dvierka rúry

Pozor, tieto dvierka nepália
Dvierka sporáka s dvoma sklami a reflexnou vrstvou sú navrhnuté pre dokonalú izoláciu, takže teplo si tak cestu von nenájde. Rúra je bezpečnejšia pre všetkých členov domácnosti vrátane detí a domácich zvierat. Navyše vďaka tomu, že teplo neuniká, ušetríte za energiu.

Extra veľký objem

More priestoru
Hravo pripravíte hostinu pre celú rodinu. Pečená morka alebo 3 rôzne chody pečené naraz na niekoľkých plechoch. V rúre s objemom 70 litrov sa vždy nájde miesto na všetko, čo máte radi.

Viacúrovňové pečenie

Pečte na niekoľkých úrovniach naraz
Usporiadajte doma oslavu alebo pozvite priateľov na nedeľný brunch. Aby ste uspokojili maškrtné jazýčky všetkých, nemusíte už tráviť hodiny v kuchyni a prehadzovať jednotlivé plechy v rúre. Vďaka veľkej kapacite upečiete viac plechov naraz, čím výrazne ušetríte čas aj energiu. Či už to budú hranolky, koláč alebo pizza, môžete sa spoľahnúť, že na všetkých úrovniach bude jedlo upečené rovnomerne a perfektne.

Program Pizza

Najlepšia pizza v meste
Program je špeciálne navrhnutý na pečenie pizze, focaccie, tortill a podobných pekárskych pochúťok.

Program teplovzdušné fritovanie

Fritujte s minimom tuku
Teraz si môžete vychutnať lahodné, chrumkavé vyprážané jedlo bez kalórií navyše. Táto metóda mimoriadne intenzívneho pečenia horúcim vzduchom nevyžaduje žiadny tuk, aby sa zaistila dokonale lahodná chrumkavá zlatá kôrka. Vhodné na pečenie malých kúskov mäsa, rýb, zeleniny alebo mrazených výrobkov, ako sú hranolky či kuracie nugetky.

Program pre mrazené a hotové jedlá

Jedlo bleskovo na stole
Hotovky väčšinou volíme vtedy, keď nás tlačí čas. So špeciálnym programom pre hotové a mrazené jedlá ho ušetríte ešte viac, pretože si pripravíte chutný obed rýchlejšie, bez nutnosti predhrievania rúry. Výsledok však bude dokonalý, a tak si v kľude vychutnáte napríklad kuracie nugety, lasagne, hranolky alebo croissanty.

Klenutý tvar rúry

Na rovnomerné pečenie
Vďaka pokročilej technológii rovnomerného pečenia a extra veľkému objemu bude jedlo dokonale prepečené a chrumkavé zo všetkých strán. Vďaka inovatívnej zaoblenej zadnej klenbe stropu, novej konštrukcii a umiestneniu vykurovacích telies a vylepšenému rozloženiu ventilačných otvorov je zaistená rovnomerná cirkulácia vzduchu. Váš pokrm už nebude nikdy spálený na jednej strane a nedopečený na druhej strane.

Digitálny dotykový časový spínač s hodinami

Programovanie doby pečenia
Dobu pečenia môžete nastaviť na presný čas, napr. 45 minút, alebo nastaviť, kedy má byť jedlo upečené, napr. o 17:00. Oba režimy automaticky po uplynutí nastaveného času rúru vypnú a koniec pečenia vám oznámi zvukovým signálom. Tiež môžete využiť tzv. kuchynskú minútku, ktorú je možné nastaviť na 24 hodín. Tá je nezávislá na prevádzke rúry, preto po uplynutí nastaveného času sa rúra nevypne, ale vykurovacie telesá budú v prevádzke. Po uplynutí nastaveného času zaznie len zvukový signál.

ECO CLEAN

Parné čistenie na odstránenie väčšieho znečistenia
Pokiaľ po pečení zostalo v rúre silnejšie znečistenie, para s ním rýchlo zatočí. Stačí, keď do rozohriatej rúry vložíte hneď po príprave pokrmu plech s vodou a zapnete čistiaci program Eco Clean. Po 30 minútach sa nečistoty uvoľnia a akonáhle rúra vychladne, ľahko ich zotrite handričkou.

Tlmené dovieranie dvierok

Super ľahké a super tiché
Špeciálna mechanika dvierok vyžaduje iba jemný ťah a veci sa dajú do pohybu. Stačí len jemný dotyk a dvierka sa hladko a ticho zavrú.

Výsuvné teleskopické rošty

Bezpečná manipulácia s plechmi
Vyberanie rozžeravených pekáčov z rúry nikdy nebolo jednoduchšie. Špeciálne teleskopické rošty z pevného kovu veľmi ľahko vysuniete aj s vašim pripraveným pokrmom, ktorý potom jednoducho vyberiete. Túto mechaniku oceníte napríklad aj v prípade, že potrebujete pokrm v priebehu pečenia treba podliať výpekom alebo posypať strúhaným syrom.

XXL hlboký pekáč

Hlboký pekáč veľkosti XXL
Jeden z najväčších pekáčov na trhu. Hlboký pekáč vám umožní pripraviť jedlo, ktoré potrebuje hlbší priestor – perfektné pre lasagne, ryby, kačicu alebo až roast beef.

Personalizácia nastavenia

Prispôsobte sporák vašim preferenciám
Niektoré nastavenia je možné prispôsobiť podľa vašich prianí. Môžete nastaviť hlasitosť zvukových signálov, zmeniť úroveň osvetlenia displeja či uzamknúť ovládanie rúry sporáka. Príklop je u niektorých modelov súčasťou sporáka, ale môžete ho tiež zakúpiť ako extra príslušenstvo.


BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu