Vyčarujte si s deťmi na Halloween štýlové mini koláčiky!

Halloween je síce anglosaský ľudový sviatok, ale jeho rôzne formy sa preniesli aj k nám. Po celej krajine nájdete množstvo strašidiel, tekvíc a zábavy pre malých aj veľkých. Typickými farbami tohto strašidelného sviatku sú oranžová a čierna. A práve v tomto štýle sme pre vás pripravili recept na halloweenske mini koláčiky – cupcaky, ktoré môžete so svojimi malými pomocníkmi vyčarovať doma v kuchyni a ešte si pri tom spoločne užiť veľa zábavy! Potrebujete (na 12 kúskov):

Na cesto:
 • 250 g polohrubej múky
 • 2 vajcia
 • 2 lyžičky kypriaceho prášku
 • 1 lyžicu kakaa
 • 100 g trstinového cukru
 • 150 ml kefíru
 • 100 ml oleja
 • 1 tabuľku tmavej čokolády  
Na dokončenie:
 • 250 g mascarpone
 • 150 g tekvicového pyré
 • 100 g bielej čokolády
 • trochu bielkovej polevy
 • trochu rozpustenej čokolády  

A ako postupovať?

V miske vyšľahajte vajcia s cukrom. Pridajte múku zmiešanú s kypriacim práškom a kakaom. Prilejte kefír, olej a vyšľahajte hladké cesto. Potom vmiešajte nasekanú čokoládu. Formu na muffiny vyložte papierovými košíčkami alebo vymastite maslom a vysypte hrubou múkou. Potom nalejte cesto asi do dvoch tretín výšky formy. Cupcaky pečte 15 až 20 minút v rúre vyhriatej na 180 ℃.

Tip: Počas pečenia zbytočne neotvárajte rúru! Pri každom otvorení dvierok sa teplota krátkodobo zníži až o 20 % a výsledok pečenia nebude dokonalý – najmä pri cestách s kypridlami. Keď si budete vyberať novú rúru, nezabudnite, že by mala mať aj naozaj veľký priezor a byť osvetlená ideálne dvoma svetlami. Proces pečenia tak budete môcť pohodlne sledovať zvonku.

Kým sa koláčiky pečú, pripravte si krém. Mascarpone vyšľahajte s rozpustenou čokoládou. Potom do krému zašľahajte tekvicové pyré. Vložte ho do zdobiaceho vrecka s ozdobnou špičkou. Vychladnuté cupcaky ozdobte krémom. Oči vytvorte z bielkovej polevy a čokolády.

Tip na praktickú a úspornú rúru

Extra veľká 77 l kombinovaná rúra MORA VTCS 777 BX v robustnom nerezovom vyhotovení vám okrem tradičného pečenia otvorí dvere aj k mnohým ďalším moderným možnostiam prípravy pokrmov. Disponuje funkciou pary, a preto ponúka perfektné výsledky nielen pri pečení pečiva, ale aj pri zdravej a chutnej príprave mäsových, rybacích a zeleninových pokrmov. Inteligentná rúra má tiež teplotnú sondu a 22 automatických programov pečenia vrátane programov na prípravu dezertov, chleba, hydiny, pomalého pečenia pri nízkej teplote alebo dokonca pizze. Stačí vybrať typ jedla a jeho hmotnosť a rúra zvolí správnu teplotu v úctyhodnom rozsahu 30 °C – 300 °C, ako aj správny typ ohrevu, čas pečenia a dokonca navrhne odporúčanú polohu v rúre. K dispozícii je aj funkcia pre zdravé teplovzdušné fritovanie bez tuku; pridaním pary sa povrch stane chrumkavejším. Aj zložitejšie pokrmy pripravíte ľahko pomocou pečenia krok za krokom, pri ktorom na začiatku všetko nastavíte a rúra sa postará o zvyšok. Veľkorysý vnútorný priestor rúry je klenutý tak ako tradičné kamenné pece, čo zaručuje dokonale rovnomerné pečenie aj objemných jedál. Jednoduché čistenie rúry uľahčuje parná funkcia EcoClean na odstránenie väčších nečistôt a priebežné katalytické čistenie ventilátora, ktoré sa spustí samo, keď rúra dosiahne teplotu viac ako 85 °C. Rúra spadá do energetickej triedy A+. Jej cena je 449 EUR. 

MORA PLNÁ ŽIVOTA www.mora.sk

MORA a príjemné chvíle s rodinou pri dobrom jedle patria k sebe už takmer 200 rokov. Aj tento rok je tu pripravený darček – každý, kto si kúpi akúkoľvek vstavanú rúru MORA, dostane navyše 6 kg múky. A na tých, ktorí si kúpia súpravu vybraných vstavaných spotrebičov, čaká ako darček osemdielna súprava kvalitného nerezového riadu v hodnote 199 EUR zadarmo. Viac informácií o akciách nájdete na stránke www.mora.sk v časti „Akcie“.

BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu