Sporáky – nestarnúca klasika aj moderný spotrebič 2v1

Na čom doma varíte? „Na sporáku“, odpovie viac ako polovica domácností. Tieto integrované varné centrá predstavujú neotrasiteľnú klasiku. K tomuto výsadnému postaveniu ich predurčuje praktickosť aj dobré skúsenosti našich babičiek a mamičiek. Áno, hovoríme o tradičnej značke MORA, ktorá sa od 70. rokov 20. storočia stala doslova fenoménom práve kvôli sporákom. Dnešné sporáky MORA však ponúkajú vymoženosti, o ktorých sa našim predkom ani nesnívalo. Moderné plynové, sklokeramické ale aj indukčné varné platne a naozaj veľké rúry s unikátnym klenutým vnútrom pre rovnomerné pečenie, s najmodernejšími funkciami aj automatickým čistením.

„Za rozumné peniaze ponúkajú sporáky MORA hneď dva spotrebiče v jednom – kvalitnú varnú platňu (môže byť aj indukčná) a veľkú multifunkčnú rúru s patentovaným klenutým vnútorným priestorom po vzore starých kamenných pecí. Tento unikátny tvar rúry umožňuje vzduchu rovnomerne prúdiť okolo pripravovaného pokrmu a zároveň piecť na dvoch úrovniach naraz bez zmiešania vôní. Sporáky pritom nepotrebujú viac ako 50 cm miesta. V kuchyni sa dajú navyše umiestniť priamo k nábytku bez nevzhľadných medzier, kde by sa zachytávali nečistoty. Majú aj pekný, moderný vzhľad,“ hovorí Regina Netolická, Head of Marketing CZ/SK Gorenje spol. s r. o.. Už to preto dávno nie sú popolušky, čo sa schovávajú v kúte.

Vedeli ste, že sú sporáky tejto tradičnej českej značky vybavené najväčšími rúrami, ktoré ponúkajú aj pri skromnej šírke 50 cm bezkonkurenčných 70 l vnútorného priestoru na pečenie? Bez problémov tak upečiete aj kačicu alebo hus, ktorá patrí na sviatočný stôl prvý sviatok vianočný. Vedľa obvyklého pečenia a grilovania ale tiež zvládnu napríklad aj šetrné rozmrazovanie, ohrev tanierov pred podávaním jedla alebo zaváranie.

A nemusíte sa báť ani prácneho čistenia – moderné rúry sa vyčistia samé. Na výber máte modely s čistením pomocou parnej funkcie EcoClean alebo pomocou špeciálnych katalytických panelov. Súčasťou príslušenstva je aj extra veľký osemlitrový pekáč. Veľmi praktický je úložný priestor v spodnej časti spotrebiča, kde sa dajú ukladať pekáče a ďalšie ploché príslušenstvá sporáka. A vyššie kuchárky ocenia možnosť použitia nastaviteľného podstavca o výške 850–940 mm.

A aký sporák zvoliť?

Siahnite po tom najlepšom. Sporák MORA I 878 AW v bielom prevedení so sklokeramickou indukčnou platňou a multifunkčnou rúrou energeticky spadá do úspornej triedy „A“ a poteší úžitkovým objemom rúry 70 l. Novinkou je prehľadné dotykové ovládanie zón priamo na indukčnej sklokeramickej platni. Tá má aj funkciu BridgeZone, vďaka ktorej sa dajú dve platničky vľavo spojiť do jednej veľkej. Výkonná multifunkčná rúra má jedenásť rôznych programov. Nielen klasické pečenie, gril s ventilátorom aj bez ventilátora a teplovzdušné pečenie, ale aj rýchle predhriatie, rozmrazovanie, funkciu pre pomalé pečenie pri nízkej teplote a v neposlednom rade aj špeciálny program EcoClean pre jednoduché čistenie vnútra rúry pomocou pary bez chemických prípravkov. Rúra má patentovaný zaoblený vnútorný priestor po vzore klasických pecí na drevo, a to kvôli dokonalému a rovnomernému prúdeniu vzduchu. Výsledok pečenia tak vždy bude stáť za to. Pre zvýšenie komfortu obsluhy je rúra vybavená teleskopickým výsuvom, ktorý umožní bezpečnú manipuláciu s pripravovaným jedlom bez toho, aby ste ho museli z rúry vytiahnuť. Nové závesy dvierok zaručujú tlmené a šetrné zatváranie dvierok rúry. V spodnej časti sporáku je praktická úložná zásuvka, do ktorej ľahko uložíte príslušenstvo v podobe roštu, plytkého plechu a XXL hlbokého pekáča.

Odporúčaná cena je 489 €.

Pokiaľ ale nedáte dopustiť na varenie pomocou plynu, potom je skvelou voľbou kombinovaný sporák Mora K 878 AW v bielom prevedení s multifunkčnou rúrou v energeticky úspornej triede "A" a vnútorným objemom rúry 70 l. Plynové horáky istené poistkou STOP GAS vrátane integrovaného zapaľovania sú kryté dvojdielnou liatinovou mriežkou PROFI PLUS, ktorá zaistí bezpečný posun riadu vo všetkých smeroch. Praktický je aj digitálny dotykový programátor, vďaka ktorému sa vám už nikdy nespáli obed; umožňuje aj nastaviť odložený štart a koniec pečenia. Samozrejmosťou je aj aktuálny čas. Výkonná multifunkčná rúra má jedenásť rôznych programov. Nielen klasické pečenie, gril s ventilátorom i bez, teplovzdušné pečenie, funkciu extra rýchleho predohrevu, ale aj rozmrazovanie alebo ohrev tanierov. V neposlednej rade má aj špeciálny čistiaci program EcoClean. Pre zvýšenie komfortu obsluhy je rúra vybavená teleskopickým výsuvom, ktorý umožní bezpečnú manipuláciu s pripravovaným jedlom, bez potreby ho vytiahnuť z rúry. Nové závesy dvierok zaručujú veľmi tiché a šetrné zatváranie dvierok rúry. V spodnej časti sporáku je praktický úložný priestor, do ktorého jednoducho uložíte príslušenstvo v podobe roštu, plytkého plechu a XXL hlbokého pekáča.

Odporúčaná cena je 429 €.

BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu