Úspory aj komfort: Je tu nová generácia vstavaných umývačiek riadu

4.4.2023MORA predstavuje novú generáciu vstavaných umývačiek riadu. V pokročilej strednej triede nájdete spotrebiče s kapacitou až 16 súprav riadu, s invertorovým motorom, tretím ostrekovacím ramenom a tromi košmi na riad - navyše s vyššou účinnosťou umývania, nižšou hlučnosťou a úspornejšou prevádzkou. Pozadu nezostáva ani vylepšený komfort s príborovou zásuvkou s nastaviteľnou šírkou, jednoduchým systémom na zmenu výšky stredného koša podľa okamžitej potreby, vylepšenými úchytmi a svetelnou indikáciou prevádzky. Vďaka novo navrhnutým programom a ďalším funkciám uspokojí všetky potreby nielen veľkých domácností s deťmi, ale aj menších domácností, kde sa žije rýchlo a aktívne. Výhodou je aj prijateľná cena a spoľahlivý servis tradičnej domácej značky. Inštaláciu výrazne uľahčuje systém posuvných dvierok. MORA po nedávnom uvedení novej generácie vstavaných rúr a sporákov kompletne obnovuje aj svoj sortiment klasických 60 cm vstavaných umývačiek riadu. Na novej platforme ponúka plne integrované umývačky riadu aj umývačky riadu s panelom, a to v dvoch kategóriách – základnej a pokročilej.

Tie najvybavenejšie modely sú poháňané účinným, tichým a spoľahlivým invertorovým motorom, ktorý pomohol ešte viac znížiť hladinu hluku počas štandardného umývacieho programu až na skvelých 42 dBA. Ovládajú sa intuitívne pomocou nového dotykového panela s LED kontrolkami. O prebiehajúcom cykle vás bude informovať svetelný lúč, koniec oznámi zvukový signál.

S XXL kapacitou môžete šetriť

Ponúkajú extra kapacitu na umývanie až 16 súprav riadu, ktoré pozostávajú zo 170 kusov riadu, príborov, pohárov, šálok a tanierov v jednom cykle so spotrebou 9,6 l. Vďaka tomu, že ich môžete lepšie využívať, pomôžu v porovnaní s umývačkou riadu s kapacitou 14 súprav za rok ušetriť pri bežnej prevádzke veľa času, energie a ďalších cenných 511 l vody.

Flexibilné usporiadanie pre väčší komfort a plné využitie každého umývacieho cyklu

Najvybavenejšie modely majú k dispozícii tri koše. Do inovovanej hornej zásuvky na príbory možno ukladať jednotlivé príbory, kuchynské a servírovacie náčinie tak, aby boli dôkladne umyté, usušené a nepoškriabali sa navzájom. V prípade potreby možno zásuvku na príbory zúžiť posunutím ľavej alebo pravej tretiny smerom do stredu – napríklad ak máte málo príborov a potrebujete do stredného koša umiestniť vysoké poháre.

Pri modeloch s dvoma košmi možno kôš na príbory rozdeliť na dve samostatné časti a pri menšom počte príborov využiť len jednu samostatnú časť, ktorú možno umiestniť do viacerých pozícií v dolnom koši. Získate tak cenný priestor na viac riadu, hrncov alebo panvíc.

Stredný kôš sa dá vďaka praktickému systému s vodiacimi lištami s guľôčkovými ložiskami hladko zdvihnúť alebo spustiť, aj keď je už plný riadu. V závislosti od konkrétnej situácie tak môžete napríklad v dolnom koši vytvoriť viac miesta pre vysoké poháre alebo naopak pre extra vysoké taniere či hrnce a panvice.

Akýkoľvek riad možno ľahko a stabilne umiestniť vďaka praktickým držiakom. Viac miesta získate aj vďaka sklopným držiakom tanierov v inovovanom, teraz ešte vyššom spodnom koši, ktorý zabraňuje prevráteniu vysokého riadu pri manipulácii.

Tretie rameno a o 30 % lepší výsledok

Na umývačkách s tromi košmi sú teraz k dispozícii tri ostrekovacie ramená. Spoločne dokonale pokryjú celý vnútorný priestor a výsledok umývania je až o 30 % lepší.

Nové programy a funkcie

Medzi až osem programov patrí aj úsporný AUTO program so senzorovou technológiou, ktorý sa postará o optimálne výsledky pri minimálnej spotrebe energie, či už potrebujete umyť veľa špinavého riadu po veľkej hostine, alebo je riad len mierne znečistený. To všetko bez toho aby ste museli premýšľať, ktorý program zvoliť. K dispozícii je aj nový 20-minútový program s teplotou 35 °C, hodinový program s teplotou 65 °C a nočný program, ktorý je o 2 dB tichší než štandardný program.

Program ExtraHygiene je ideálny na umývanie detských fliaš, zaváracích pohárov, dosiek na krájanie a iného riadu, ktorý si vyžaduje vyššie teploty s dlhšími umývacími cyklami a záverečným oplachom pri vyššej teplote. Program pracuje pri teplote 70 °C a odstraňuje 99,9 % všetkých baktérií.

Programy dopĺňajú aj špeciálne funkcie. Keď sa ponáhľate, príde vám vhod funkcia RýchleUmývanie, ktorá vám umožní skrátiť dĺžku vybraných programov – hodinový program na rekordnú štvrťhodinu.

Všetci teraz hľadáme ďalšie spôsoby, ako ušetriť ešte viac. Preto je tu funkcia SušeniePlus, pri ktorej sa dvierka po skončení umývacieho cyklu automaticky otvoria, aby unikla para, čím sa následný cyklus sušenia stane efektívnejším a energeticky úspornejším.

Automatické čistenie

Zabudnite na náročnú údržbu. Aj keď potrebujete udržiavať umývačku riadu čistú, samy vám pomôžu. „Stačí raz za mesiac spustiť automatický program na odstránenie nečistôt z podnosu umývačky, ostrekovacích ramien a trysiek. Dokonca aj filter využíva automatický systém oplachovania, ktorý spolu s automatickou prevenciou upchatia zabezpečuje bezproblémový chod filtra. Hoci je veľmi dobre prístupný, vašu pozornosť si bude vyžadovať naozaj minimálne,“ hovorí odborníčka značky MORA Jana Neuszerová.

Jednoduchá inštalácia

Vybrané nové umývačky majú aj mechanizmus, ktorý umožňuje posúvanie dekoračného panelu. Pri otvorení umývačky sa panel vysunie nahor a dvierka sa dajú otvoriť bez dodatočnej úpravy výšky sokla. Umývačky ide zabudovať do kuchýň IKEA Method. Majú aj tzv. anti-sifón, ktorý umožňuje inštaláciu napríklad v ergonomickej výške pása.  

Nová pokročilá umývačka riadu MORA IM 6687

Nová, plne integrovaná umývačka riadu MORA IM 6687 s kapacitou XXL, tromi košmi a tromi ostrekovacími ramenami dokonale umyje a usuší až 16 súprav s rekordnými 170 kusmi tanierov, príborov, pohárov, šálok, misiek a menších hrncov v jednom cykle so spotrebou 9,6 l. Aj objemnejší riad ľahko umiestnite pomocou praktických sklopných držiakov na taniere v inovovanom, teraz vyššom spodnom koši. Medzi osem programov patrí úsporný AUTO program so senzorovou technológiou alebo nový rýchly 20-minútový program s teplotou 35 °C. Programy sú doplnené aj špeciálnymi funkciami, ako je napríklad RýchleUmývanie, ktoré umožňuje skrátiť hodinový program na rekordnú štvrťhodinu, alebo úsporná funkcia SušeniePlus so záverečným dosušením pri otvorených dvierkach. Program ExtraHygiene v kombinácii s intenzívnym programom umývania s teplotou 75 °C odstráni väčšinu baktérií a patogénov. Tichá umývačka riadu s invertorovým motorom a hlučnosťou len 42 dBA má aj automatický samočistiaci program a systém oplachovania na čistenie filtra. Odporúčaná cena je 549 EUR.  

MORA PLNÁ ŽIVOTA – www.mora.sk

MORA a príjemné chvíle s rodinou pri dobrom jedle patria k sebe už takmer 200 rokov. Aj tento rok je tu pripravený darček – každý, kto si kúpi akúkoľvek vstavanú rúru MORA, dostane navyše 6 kg múky. A pre tých, ktorí si kúpia akúkoľvek umývačku riadu MORA, sú pripravené kapsuly Finish na 4 mesiace zadarmo. Viac informácií o akciách nájdete na stránke www.mora.sk v časti „Akcie“.

BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu