Nová generácia sporákov MORA

MORA práve uvádza na trh novú generáciu sporákov so všetkými typmi varných platní a elektrickými alebo plynovými rúrami s extra veľkým objemom až 74 litrov. Dodávajú sa v obľúbených šírkach 50 a 60 cm, a hoci si vystačia s minimálnym priestorom, predstavujú kompletné moderné varné centrum s nadštandardne veľkým priestorom a mimoriadnym vybavením a funkciami, ktoré vám otvoria dvere k nečakaným kulinárskym cestám a moderným, zdravým úpravám pokrmov. Navyše všetky patria do energeticky úspornej triedy A.

Komfortné, moderné varenie

Nové sporáky prichádzajú s kompletnou ponukou varných platní. Najžiadanejšie a zároveň najúspornejšie sú indukčné varné platne, ktoré okrem vynikajúcej účinnosti disponujú aj pokročilými funkciami, ako je napríklad ConnectZone, ktorá umožňuje jediným dotykom prepojiť dve kruhové varné zóny na ľavej strane do jednej väčšej oválnej, takže môžete variť aj vo veľkých nádobách. Extra rýchly ohrev napríklad veľkého množstva vody zabezpečuje funkcia SuperBoost, a to dokonca aj na všetkých platničkách naraz.

Medzi novinkami však nájdete aj sporáky s modernými sálavými sklokeramickými varnými platňami s výkonnými Hi-Light zónami s plynulou reguláciou intenzity ohrevu a dvojitými Duo zónami na úsporné varenie v menších alebo väčších nádobách. A tiež sporáky s obľúbenými plynovými varnými platňami s bielym alebo čiernym smaltovaným povrchom a tiež stabilnou dvojdielnou liatinovou mriežkou, na ktorej môžete smelo presúvať riad bez toho, aby sa prevrátil. V súčasnosti sú na trhu najmä užšie 50 cm modely. Neskôr k nim pribudnú aj sporáky so šírkou 60 cm.

Moderné rúry s nadštandardnými možnosťami

Nová generácia sporákov prichádza s inovovanými multifunkčnými elektrickými rúrami s extra veľkým objemom až 74 litrov v prípade 60 cm sporákov a rekordnými 70 litrami v prípade 50 cm modelov, čo ich radí medzi špičku na trhu. Bez problémov v nich upečiete jedlo pre veľkú rodinu.  

„Využívajú osvedčený patentovaný tvar vnútorného priestoru s klenutým stropom inšpirovaným tradičnými pecami, ktorý zabezpečuje rovnomerné pečenie. Tento tvar bol ešte vylepšený, nová je aj konštrukcia a umiestnenie výhrevných telies a rozmiestnenie ventilačných otvorov. Rúry majú horný a spodný ohrev, kruhové výhrevné teleso s ventilátorom na teplovzdušné pečenie aj na viacerých úrovniach naraz, veľký a malý gril a pečú aj s extra veľkým objemom 70 litrov celkom rovnomerne. Majú nové automatické programy vrátane dvoch parných, program na pizzu, zdravé teplovzdušné fritovanie alebo pečenie mrazených jedál,“ vysvetľuje Jana Neuszerová, odborníčka značky MORA.  

Za zmienku stojí aj nový, ešte väčší priezor dvierok a účinné osvetlenie pre dokonalý prehľad o pečení bez toho, aby ste museli zbytočne otvárať dvierka.  

Pravá pizza u vás doma

Nové rúry majú plynulé nastavenie teploty s presnosťou na jeden stupeň, a to v mimoriadnom rozsahu od 50 do 275 °C. Zvládnete tak všetko od rovnomerného rozmrazovania až po prípravu pravej pizze. Dokonca aj predhrievanie je jedno z najrýchlejších na trhu – dosiahnutie teploty 200˚C trvá menej ako 5 minút. Medzi automatickými programami je aj špeciálny program na pizzu.  

Teplovzdušné fritovanie

Ak máte radi hranolky alebo vyprážané kuracie nugetky a rybie prsty, ale vyhýbate sa im pre množstvo tuku, nové rúry ponúkajú zdravú alternatívu. Majú totiž špeciálnu funkciu na intenzívne teplovzdušné vyprážanie s minimom tuku alebo úplne bez neho, rovnako ako to dokážu teplovzdušné fritézy.  

Rozpekanie

Nové sporáky pridávajú aj ďalšiu novinku, ktorou je možnosť pečenia zmrazených potravín alebo pečenia pokrmov a polotovarov, ktoré ste práve vybrali z mrazničky, a to bez predhrievania rúry. Túto funkciu ponúkajú iba sporáky MORA.  

Extra para

Nové sporáky prinášajú aj možnosť pečenia s pridanou parou pre nadýchané pečivo, sviežu zeleninu a šťavnatú pečienku. Stačí naliať 2 dcl vody do plytkého plechu umiestneného na spodnej úrovni a spustiť program Extra para. Program využíva špecifický algoritmus pulzného ohrevu, ktorý pomáha rovnomerne uvoľňovať paru počas procesu pečenia.  

Komfort

K pohodliu prispieva aj tlmené zatváranie dvierok rúry so špeciálnym mechanizmom, ktorý sa ovláda len jemným ťahom. Žiadne vŕzganie ani hlučné dorazy pri zatváraní nečakajte. Potešia aj špeciálne teleskopické rošty z robustného kovu, ktoré sa dajú veľmi ľahko vysunúť aj s jedlom, takže ho potom jednoducho vyberiete bez toho, aby ste sa museli nakláňať do rúry a riskovať popálenie.  

Veľa práce vám ušetria aj programy na čistenie vnútorného priestoru. V závislosti od modelu sú sporáky vybavené ekologickým hydrolytickým čistením EcoClean alebo katalytickým krytom ventilátora. V závislosti od modelu sa ovládajú otočnými gombíkmi s LED panelom alebo tradične len gombíkmi. Môžete si vybrať medzi povrchom z elegantnej nehrdzavejúcej ocele, strieborným povrchom s nerezovým vzhľadom alebo bielym povrchom. V spodnej časti sa nachádza praktický úložný priestor – priehradka alebo zásuvka na príslušenstvo. Všetky sú energeticky úsporné: patria do energetickej triedy A.  

Príklady noviniek

Indukčný sporák MORA I 8688 BX

v štýlovom nerezovom vyhotovení so sklokeramickou indukčnou varnou platňou a multifunkčnou rúrou s pridanou parou patrí do energeticky úspornej triedy A a poteší veľkým objemom rúry 70 l aj pri šírke 50 cm. Varná platňa sa ovláda dotykom a umožňuje spojiť dve ľavé samostatné varné zóny do jednej veľkej jediným dotykom, takže môžete variť aj vo veľkých nádobách. Vďaka digitálnemu časovému spínaču s hodinami budete mať presnú kontrolu nad pripravovaným jedlom. Rúra má inovatívny patentovaný klenutý vnútorný priestor, ktorý bol ešte vylepšený, nová je aj konštrukcia a umiestnenie vykurovacích telies a rozmiestnenie ventilačných otvorov – výsledkom je dokonale rovnomerné pečenie. S 11 programami pečenia a úctyhodným teplotným rozsahom 50 – 275 °C ľahko pripravíte napríklad výbornú pizzu ako z talianskej reštaurácie (program Pizza), pomaly upečiete pečené mäso alebo rozmrazíte hotové porcie jedla. Má tiež dva parné programy – stačí naliať asi 2 dcl vody do plytkého pekáča a vybrať príslušný program. Skvelá je aj možnosť zdravého teplovzdušného fritovania s minimom tuku alebo celkom bez neho, takže si doma môžete rýchlo a jednoducho pripraviť horúce, chrumkavé hranolky alebo kuracie nugetky. Jedinečný je aj špeciálny program na prípravu mrazených jedál alebo pečenie mrazeného pečiva bez predhrievania rúry. V prípade potreby sa rúra predhreje na 200˚C za rekordne krátky čas (menej ako 5 minút). Poteší tiché a šetrné zatváranie dvierok rúry. Na zvýšenie komfortu obsluhy je rúra vybavená teleskopickým výsuvom, ktorý umožňuje bezpečnú manipuláciu s pripravovaným pokrmom bez toho, aby ste ho museli vybrať z rúry. V spodnej časti sporáka sa nachádza praktický úložný priestor, do ktorého môžete ľahko uložiť príslušenstvo, ako je napríklad rošt, plytký plech na pečenie a XXL pekáč s objemom 8 l. Funkcia EcoClean zabezpečuje dokonalé vyčistenie vnútorného priestoru po každom pečení bez potreby použitia čistiaceho prostriedku. Cena je 599 EUR.  

Elektrický sporák MORA C 8678 BS

v striebornej farbe so sklokeramickou sálavou platňou a multifunkčnou rúrou s parnou funkciou patrí do energeticky úspornej triedy A. Odolná sklokeramická platňa má štyri rýchle Hi-Light zóny a dve dvojité Duo zóny, ukazovateľ zvyškového tepla, ľahko sa udržiava a vydrží zaťaženie až 100 kg. Aj napriek svojej kompaktnej šírke 50 cm je sporák vybavený veľkou multifunkčnou rúrou s úžitkovým objemom 70 l. Rúra pečie dokonale rovnomerne vďaka inovatívnemu patentovanému klenutému vnútornému priestoru s novou konštrukciou, novému umiestneniu výhrevných telies a rozmiestneniu ventilačných otvorov. Je vybavená 11 programami pečenia a pôsobivým teplotným rozsahom 50 – 275 °C – napríklad programom PIZZA na výbornú pizzu ako z talianskej reštaurácie, programom na pomalé pečenie veľkých kusov mäsa alebo rozmrazovanie porcií hotových jedál. Má tiež dva parné programy – stačí naliať asi 2 dcl vody do plytkého pekáča a vybrať príslušný program. Skvelá je aj možnosť zdravého teplovzdušného fritovania s minimom tuku alebo celkom bez neho. Jedinečný je aj špeciálny program na prípravu mrazených jedál alebo pečenie mrazeného pečiva bez nutnosti predhrievať teplovzdušnú rúru. V prípade potreby sa rúra predhreje na 200˚C za rekordne krátky čas (menej ako 5 minút). Poteší tiché a šetrné zatváranie dvierok rúry. Pre väčšie pohodlie je rúra vybavená teleskopickým výsuvom, ktorý umožní bezpečnú manipuláciu s pripravovaným jedlom bez toho, aby ste ho museli z rúry vyberať. V spodnej časti sporáka sa nachádza praktický úložný priestor na príslušenstvo, ako je rošt, plytký plech a XXL pekáč s objemom 8 l. O jednoduchú údržbu vnútorného priestoru sa postará funkcia EcoClean aj bez použitia chémie. Okrem toho je kryt ventilátora vyrobený zo špeciálneho katalytického smaltu, ktorý počas pečenia absorbuje mastnotu. Akonáhle rúra dosiahne teplotu 85 °C alebo viac, katalytická vložka absorbuje mastnotu a vnútro rúry zostane krásne čisté. Praktický je aj digitálny časový spínač s hodinami. Cena je 459 EUR.    

Kombinovaný sporák MORA K8668 BS

v striebornej farbe má plynovú varnú platňu a veľkú multifunkčnú rúru s objemom 70 l aj pri šírke 50 cm. Plynové horáky s poistkami proti zhasnutiu plameňa a integrovaným zapaľovaním sú kryté dvojdielnou stabilnou liatinovou mriežkou, ktorá umožňuje bezpečné presúvanie riadu vo všetkých smeroch. Rúra pečie dokonale rovnomerne vďaka inovatívnemu patentovanému klenutému vnútornému priestoru s novou konštrukciou a novým umiestnením výhrevných telies a ventilačných otvorov. Je vybavená 11 programami na pečenie a pôsobivým teplotným rozsahom 50 – 275 °C. Vyčarujete v nej napríklad výbornú pizzu ako z talianskej reštaurácie (program Pizza), pomaly upečiete pečienku a rýchlo rozmrazíte hotové porcie jedla. Má tiež dva parné programy – stačí naliať asi 2 dcl vody do plytkého pekáča a vybrať príslušný program. Ak máte radi hranolky alebo kuracie nugetky, ale nedoprajete si ich tak často pre ich vysokú kalorickú hodnotu, môžete vyskúšať aj program teplovzdušnej fritézy bez tuku. Jedinečný je špeciálny program na prípravu mrazených jedál alebo rozpekanie mrazeného pečiva bez nutnosti predhrievania rúry. V prípade potreby sa však rúra predhreje na 200˚C za rekordne krátky čas (menej ako 5 minút). Poteší vás tiché zatváranie dvierok rúry a teleskopický výsuv na bezpečnú manipuláciu s pripravovaným jedlom bez toho, aby ste ho museli vyberať z rúry. V spodnej časti sporáka sa nachádza praktický úložný priestor, do ktorého ľahko uložíte príslušenstvo, ako je napríklad rošt, plytký plech a XXL pekáč s objemom 8 litrov. Funkcia EcoClean zabezpečuje dokonalé vyčistenie vnútorného priestoru po každom pečení bez potreby použitia čistiaceho prostriedku. Stojí 429 EUR.    

MORA PLNÁ ŽIVOTA – www.mora.sk

MORA a príjemné chvíle s rodinou pri dobrom jedle patria k sebe už takmer 200 rokov. Aj tento rok je tu pripravený darček – každý, kto si kúpi akúkoľvek vstavanú rúru MORA, dostane navyše 10 kg múky. A k vybraným súpravám vstavaných spotrebičov MORA ešte navyše od 19. 9. do 30. 11. 2022 získate ako darček aj osemdielnu súpravu kvalitného nerezového riadu v hodnote 199  EUR. Viac informácií o akciách nájdete na stránke www.mora.sk v časti Akcie.

BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu