Maximálny priestor pre vaše kulinárske umenie

5. apríla 2022 – MORA práve uvádza na trh novú generáciu kombinovaných rúr s extra veľkým objemom 77 l, ktoré ponúkajú veľkorysý priestor a dokonalý prehľad o príprave jedál. Inteligentné rúry sú tiež vybavené automatickými programami s presnou reguláciou teploty od 30 °C až do pôsobivých 300 °C. Sú teda pripravené na akékoľvek kulinárske dobrodružstvo: od šetrného rozmrazovania cez prípravu domácej pizze až po pečenie voňavého bochníka chleba v niekoľkých krokoch s pridaním pary. Dokážu tiež smažiť bez tuku ako teplovzdušná fritéza. O čisté vnútro sa postarajú automatické programy. Najvyššie modely majú dokonca teplotnú sondu. Začínajú sa predávať práve v týchto dňoch.    

„Nová generácia multifunkčných rúr predstavuje významnú inováciu a jednu z kľúčových noviniek, ktoré sme pripravili na tento rok. Tieto úsporné, odolné a inteligentné rúry prinesú do domácností začínajúcich aj skúsených kuchárov nespočetné možnosti, ako si doma pripraviť chutné jedlá tradičnej i modernej kuchyne a s profesionálnymi výsledkami,“ hovorí o prelomovej novinke tradičnej českej značky MORA Regina Netolická, Head of Marketing CZ/SK.

Dostatok priestoru a dokonalý prehľad

Vďaka premyslenému konštrukčnému riešeniu ponúkajú nové rúry mimoriadne veľký vnútorný priestor s objemom 77 l, ktorý patrí k tým najlepším na trhu. Ľahko v nich upečiete moriaka alebo viacchodový obed, pretože môžete piecť až na piatich veľkých plechoch so šírkou 46 cm súčasne. Vďaka patentovanému klenutému vnútornému priestoru vzduch prúdi rovnomerne okolo pokrmov, takže sa pripravujú rovnako zo všetkých strán a nie je potrebné plechy „otáčať“.  

Za zmienku stojí aj nový, ešte väčší priezor vo dvierkach a osvetlenie až s dvoma zdrojmi svetla, ktoré umožňujú dokonalý prehľad o procese pečenia bez zbytočného otvárania dvierok. Každé zbytočné otvorenie znamená nielen stratu tepla a nehospodárne obnovenie teploty, ale aj horší výsledok pečenia. Skúsení kuchári vedia, že teplotné výkyvy škodia najmä pečivu, ktoré nenávratne stráca svoju nadýchanosť a vláčnosť.  

„Aj pri tomto mimoriadne veľkom objeme 77 l nedochádza k zvýšeniu spotreby energie na jeden cyklus pečenia. Vnútorný priestor rúry je totiž vybavený 100 % kvalitným smaltovaným povrchom, ktorého trojitá povrchová úprava podporuje odraz tepla a poskytuje dodatočnú izoláciu. Toto riešenie spolu s kvalitnou izoláciou rúry a viacerými sklami vo dvierkach zaraďuje nové rúry do veľmi úspornej triedy A+,“ vysvetľuje Jana Neuszerová, odborníčka značky MORA.  

Extra para

Dobrý chlieb môžete upiecť aj v domácej rúre. Keď však pridáte paru, upečiete chlieb so správnou neodolateľnou vôňou, tmavou, chrumkavou kôrkou na povrchu a nadýchanou striedkou vo vnútri. Jednoducho nalejte 2 dcl vody do plytkého plechu umiestneného na spodnej úrovni a spustite program Extra para. Program využíva špecifický algoritmus pulzného ohrevu, ktorý pomáha rovnomerne uvoľňovať paru počas procesu pečenia. Na vás už ostane len do bochníka zakrojiť a zahryznúť sa do krajca.  

Pravá pizza u vás doma

Nové rúry majú plynulé nastavenie teploty s presnosťou na jeden stupeň, a to naozaj v mimoriadnom rozsahu od 30 do 300 °C. Zvládnete tak všetko od rovnomerného rozmrazovania až po prípravu pravej pizze. Dokonca aj predhrievanie je jedno z najrýchlejších na trhu –  dosiahnutie teploty 200 ˚C trvá 5 minút.  

Medzi automatickými programami je práve aj špeciálny program na pizzu. Kúzlo prípravy pravej domácej pizze spočíva predovšetkým v naozaj dobre rozpálenej rúre. Vďaka špeciálnemu programu sa teplota rýchlo zvýši na 300 ˚C, takže pizza sa upečie za niekoľko minút, kôrka bude ako z kamennej pece, cesto zostane vnútri mäkké a náplň šťavnatá.

Teplovzdušné fritovanie Ak máte radi hranolky alebo vyprážané kuracie porcie, ale vyhýbate sa im kvôli množstvu tuku, nové rúry ponúkajú zdravú alternatívu. Majú totiž špeciálnu funkciu na intenzívne teplovzdušné vyprážanie s malým množstvom tuku alebo celkom bez neho, rovnako ako to dokážu teplovzdušné fritézy. Umožňujú však aj funkciu priparovania, vďaka ktorej bude povrch chrumkavejší, ale nepresušený. Môžete si tak doma vychutnať pochúťky ako z rýchleho občerstvenia bez zbytočných kalórií.

Automatické programy a pečenie krok za krokom

Zapnúť rúru, vybrať program a už si len počkať na skvelé jedlo. Nové rúry s až 22 automatickými programami presne vedia, čo a ako majú robiť. Stačí len vybrať typ jedla a jeho hmotnosť. Rúra už sama zvolí správnu teplotu, výhrevné telesá a nastaví čas prípravy. Jednoducho tak pripravíte napríklad zapečené jedlá, pokrmy pripravované dlhší čas pri nižšej teplote, hydinu, malé i veľké porcie mäsa a veľa druhov pečiva a dezertov, využiť môžete aj program na kysnutie cesta.  

Pre pokročilých kuchárov je tu ďalšia skvelá možnosť – pečenie krok za krokom podľa vlastných skúseností. Pri niektorých jedlách je totiž ideálne meniť teplotu počas pečenia a na posledných pár minút ju zvýšiť, napríklad pre dokonalú kôrku na slávnostnej kačke. Alebo naopak, najprv pokrm rýchlo zapiecť a potom pomaly dopekať. Nové rúry MORA umožňujú nastaviť dva stupne pečenia hneď na začiatku. Rúra sa postará o všetko a vy máte voľné ruky. V kuchyni sa budete cítiť ako profesionál aj vďaka špeciálnym funkciám, ako je napríklad šetrné rozmrazovanie, ohrievanie tanierov alebo udržiavanie hotového pokrmu v teple až do začiatku servírovania.  

Termosonda

Niektoré recepty vyžadujú precíznosť a presnosť v jednotkách stupňov. Pomocou termosondy môžete zistiť teplotu vnútri potravín bez toho, aby ste museli otvárať dvierka. To sa hodí napríklad pri príprave steakov, rozbifu alebo hydiny.  

Komfort

Komfort zvyšuje aj tlmený mechanizmus zatvárania a otvárania dvierok rúry, ktorý sa ovláda jemným ťahom. Pri zatváraní neočakávajte žiadne vŕzganie ani hlučné dorážanie.  

Potešia vás aj špeciálne teleskopické výsuvy z robustného kovu, ktoré sa dajú veľmi ľahko vysunúť spolu s jedlom, ktoré potom môžete jednoducho vybrať bez toho, aby ste sa museli do rúry nakláňať a riskovať popálenie. Tento mechanizmus oceníte aj vtedy, ak potrebujete napríklad posypať jedlo strúhaným syrom počas pečenia. Výsuvy sú vybavené praktickým systémom, ktorý umožňuje jednoducho zacvaknúť výsuv do požadovanej úrovne v rúre.  

Programy na čistenie interiéru tiež ušetria veľa práce. V závislosti od modelu sú rúry vybavené plne automatickým pyrolitickým čistením, hydrolytickým čistením EcoClean alebo katalytickým krytom ventilátora. Rúry sa ovládajú, opäť v závislosti od modelu, jedným alebo dvoma otočnými gombíkmi s LED panelom alebo tradične len dvoma gombíkmi.  

Tip:

Nová inteligentná rúra MORA VTPS 787 BXB s mimoriadne veľkým objemom 77 l je vybavená aj termosondou a funkciou pary na prípravu chutných a zdravých jedál. Má 22 automatických programov pečenia vrátane programov na pečenie dezertov, chleba, hydiny, veľkých a malých kusov mäsa a dlhého pečenia pri nízkej teplote. Alebo naopak, pravej pizze – stačí vybrať typ jedla a jeho hmotnosť a rúra zvolí správnu teplotu od 30 do 300 °C, ako aj správny typ ohrevu a umiestnenie v rúre. Skúsení kuchári môžu zas hneď na začiatku naprogramovať teplotu a čas pečenia v dvoch krokoch. K dispozícii je aj funkcia zdravého fritovania horúcim vzduchom bez tuku – ak pridáte paru, povrch bude chrumkavejší.  

Veľkorysý vnútorný priestor rúry je klenutý ako v tradičnej kamennej peci a zaručuje dokonale rovnomernú prípravu aj objemných jedál, ako je napríklad hus. Komfort zvyšuje veľký priezor v dvierkach a dvojité osvetlenie, praktické teleskopické výsuvy s jednoduchým klik systémom alebo tlmené zatváranie a otváranie dvierok. Účinný automatický pyrolitický čistiaci systém zabezpečuje čistenie bez námahy. Stojí 529 EUR.     

MORA PLNÁ ŽIVOTA – www.mora.sk

MORA a príjemné chvíle s rodinou pri dobrom jedle patria k sebe už takmer 200 rokov. Aj tento rok je tu pripravený darček – každý, kto si kúpi akúkoľvek vstavanú rúru MORA, dostane navyše 10 kg múky. V novej rúre tak môžete pripraviť množstvo dobrôt pre svojich blízkych. A pri kúpe súpravy vybraných rúr, varných dosiek a umývačiek riadu môžete v apríli získať aj kvalitný riad v hodnote 199 EUR zadarmo. Viac informácií o akciách nájdete na stránke www.mora.sk v časti „Akcie“.

BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu