Skvostné jedlo z jedného pekáča: plnené kuracie roládky s batátmi

Kuracie roládky sú jedlom, ktoré nikdy stravníkov nesklame. Už samotný pohľad na úhľadné kolieska s lákavou kompozíciou farebných stredov láka na ochutnanie. Potom príde prvé sústo a s ním lahodná, bohatá harmónia chutí. MORA-Kureci roladky s bataty Do rolády sa pustia väčšinou až tí ostrieľanejší kuchári. Ale dá sa pripraviť aj tak, že ju zvládne aj začiatočník. Na roládky môžete použiť už vykostené prsné rezne, alebo sa statočne pustíte do vykostenia celého kurčaťa a podstatne ušetríte. Do kuchárskeho neba roládky vynesie, keď ich po úvodnom opečení zveríte aj s výpekom rúre v jednom pekáčiku s batátmi.

Na štyri porcie si pripravte:

  • 4 kuracie prsné rezne
  • hrsť sušených paradajok
  • 150 g balkánskeho syra
  • čerstvý tymian
  • 4 bataty
  • 1 strúčik cesnaku
  • 1 lyžicu hladkej múky
  • soľ, čierne korenie
  • olej  

A ako postupovať?

Kuracie mäso naklepte, osoľte a okoreňte. Na každý kúsok dajte kôpku rozdrobeného syra a na kúsky nakrájané paradajky. Pridajte byľku tymianu a mäso opatrne zabaľte. Stiahnite ho pomocou špáradiel, aby sa náplň pri pečení neuvoľnila. Mäso poprášte múkou. V hlbokej panvici rozohrejte olej a závitky na ňom opečte zo všetkých strán. Potom ich poukladajte do pekáčika a prelejte výpekom.

Tip: Ak by ste pri svojom kulinárstve ocenili varnú dosku s pomocnou rukou, siahnite napríklad po varnej doske MORA s automatickými funkciami. Pomôže vám bezpečne piecť aj grilovať tak, aby ste mäso nespálili a bolo akurát. Pomôže aj s množstvom ďalších úloh – napríklad rozpúšťaním masla, pomalým varením pokrmu pri presnej nízkej teplote alebo udržiavaním hotového jedla v teple. Bataty olúpte, nakrájajte a v mise ich zmiešajte s trochou oleja a prelisovaným strúčikom cesnaku. Osoľte, okoreňte a pridajte lístky tymianu. Bataty potom pridajte k mäsu. Podlejte troškou vody a pekáčik vložte do rúry predhriatej na 180 °C. Pečte 35 minút.

TIP na indukčnú dosku:

Indukčná varná doska MORA VDIS 658 FF nadchne každého kuchára nielen flexibilitou varnej plochy, ale aj automatickými programami a mnohými špeciálnymi funkciami. Vďaka účinným osemuholníkovým induktorom môžete s funkciou FlexiZone spájať platničky bez hluchých miest a využiť prakticky celú plochu varného panelu. Bez problémov tak môžete variť v riadu ľubovoľného tvaru i počtu – od malých hrncov a rajníc až po skutočne veľké kastróly a pekáče; varné platničky vľavo aj vpravo ide totiž flexibilne prepájať. Funkcia MoveZone potom umožňuje nastaviť na spojenej zóne rôznu intenzitu ohrevu, aby ste jednoduchým posúvaním riadu mohli meniť teplotu pod pripravovaným pokrmom tak, ako kedysi na starých kachľových sporákoch. Skvelé sú aj automatické programy pre rýchly var veľkého množstva vody, dlhé varenie pri nízkej teplote, šetrné rozpúšťanie masla alebo čokolády, udržiavanie hotového pokrmu v teple alebo grilovanie s presnou úrovňou prepečenia. Odporúčaná cena je 499 EUR.   

MORA PLNÁ ŽIVOTA www.mora.sk

MORA a príjemné chvíle s rodinou pri dobrom jedle patria k sebe už takmer 200 rokov. Aj tento rok je tu pripravený darček – každý, kto si kúpi akúkoľvek vstavanú rúru MORA, dostane navyše 6 kg múky. A na tých, ktorí si kúpia súpravu vybraných vstavaných spotrebičov, čaká osemdielna súprava kvalitného nerezového riadu v hodnote 239 EUR ako darček zadarmo. Viac informácií o akciách nájdete na stránke www.mora.sk v časti „Akcie“.

BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu