Jesenný šalát s pečenou tekvicou

Je nemožné prejsť okolo stánku so zeleninou a nenaraziť na tekvicu. Sú všade a v mnohých podobách: sýtooranžová tekvica Hokkaido, žltá špagetová tekvica alebo nenápadnejšia, avšak chuťovo najvýraznejšia maslová tekvica s minimom semien. Aj keď patrí  k najstarším plodinám, jej čaro objavujeme stále znova a znova. Môže sa používať naslano  do polievok, omáčok a pyré, ale aj nasladko do dezertov. Je jednoducho úžasná. Vyskúšajte recept na neodolateľný šalát s pečenou maslovou tekvicou. Ak ste doteraz tekvicu zanedbávali, budete ju navždy milovať.  

Pripravte si tieto suroviny:

  • 1 malú maslovú tekvicu
  • ½ lyžičky soli
  • 2 lyžice olivového oleja
  • lyžičku provensalského korenia
  • 200 g syra halloumi
  • hrsť nasekaných vlašských orechov
  • lyžičku medu
  • mix šalátov
  • balzamikový ocot na pokvapkanie

Postup:

Ošúpte maslovú tekvicu, dôkladne ju umyte, rozkrojte a vydlabte semená. Nakrájajte ju na väčšie kocky, ktoré v miske dobre premiešajte so soľou, olivovým olejom a provensalským korením. Takto pripravenú tekvicu rozložte na plech s papierom na pečenie a pečte v rúre vyhriatej na 200 °C, kým nezmäkne. Ak práve hľadáte rúru, ktorá pečie naozaj rovnomerne, siahnite napríklad po vstavanej rúre MORA VTPS 547 BX s patentovaným klenutým vnútorným priestorom podľa vzoru starých kamenných pecí a už nikdy nebudete musieť plech „otáčať“. Rúra má aj funkciu pary, ktorá je skvelá nielen na zdravú prípravu zeleniny, ale aj rýb, nadýchaného pečiva a dezertov.

Kým sa zelenina pečie, na panvici nasucho opečte približne polcentimetrové pásiky syra halloumi. Ide o lahodný cyperský polotvrdý syr z ovčieho alebo kozieho mlieka, ktorý sa pri opekaní nerozteká.

Nakoniec si na veľký tanier pripravte zmes dobre umytého zeleného šalátu, posypte ho nasekanými vlašskými orechmi a pridajte niekoľko kúskov teplej pečenej tekvice a syra halloumi. Pokvapkajte medom a balzamikovým octom.

Tip:

Vstavaná rúra MORA VTPS 547 BX s parnou funkciou v nerezovom variante s úpravou proti odtlačkom prstov sa pohodlne ovláda pomocou klasických gombíkov. Patentovaný vnútorný klenutý tvar rúry umožňuje rovnomernú cirkuláciu vzduchu pre dokonalé výsledky pečenia. Výkonná rúra s objemom 70 l má celý rad programov vrátane klasického a teplovzdušného pečenia s parou. Má tiež funkciu ECO na pomalé pečenie pri nižšej teplote, rýchle predhrievanie, rozmrazovanie a automatické pyrolitické čistenie. Stojí 399 EUR.     

MORA PLNÁ ŽIVOTA – www.mora.sk

MORA a príjemné chvíle s rodinou patria k sebe už takmer dvesto rokov. A pretože dobré jedlo a pečenie nemôžu vo väčšine rodín chýbať, prichádza MORA s celoročnou akciou, v ktorej zákazníci získajú pri nákupe akejkoľvek vstavanej rúry MORA 10 balení múky zadarmo až domov. Viac o akciách na www.mora.sk v sekcii „Promo Akcie“.

BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu