Čo by to bolo za domov bez pečenia!

Jeseň je tu a s ňou aj čas, keď sa pomaly presúvame z prírody do tepla domova. K tomu neodmysliteľne patrí aj častejšie pečenie sladkých a slaných dobrôt, aby sme svojim blízkym ukázali, že ich máme radi a záleží nám na nich. S blížiacimi sa Vianocami sa maratón pečenia zrýchľuje. A práve vtedy sa nezaobídete bez spoľahlivého pomocníka v podobe kvalitnej rúry. Ako si vybrať včas tú správnu?

Nepodceňte veľkosť rúry

Keď chcete upiecť svätomartinskú hus v rúre, možno budete stať pred ťažkým rozhodnutím: buď sa do rúry nezmestí veľký plech na pečenie s vekom, alebo sa do plechu na pečenie, ktorý je vhodný do rúry, nezmestí hus bez toho, aby ste ju naporciovali.  

Možno budete prekvapení, ako veľmi sa rúry líšia. Vnútorný objem sa udáva v litroch a nájdete ho na štítku spotrebiča. Dobrá rúra dokáže pripraviť aj trojchodový sviatočný obed alebo niekoľko plechov koláčov naraz – ušetrí vám veľa času a energie.  

Nedávno uvedené nové rúry MORA predstavujú absolútnu špičku v sortimente, majú inovované konštrukčné riešenie a mimoriadne veľký objem 77 l s patentovaným klenutým vnútorným priestorom inšpirovaným tradičnými kamennými pecami. Vďaka tomuto jedinečnému tvaru prúdi vzduch okolo jedla rovnomerne, takže sa pečie rovnako zo všetkých strán, čím odpadá potreba „otáčania“ plechov a pekáčov.  

Dajte pozor na výkon, ale aj úspory

Nové rúry MORA sú veľmi dobre technicky riešené. Majú mimoriadne výkonné výhrevné telesá a plynulé nastavenie teploty s presnosťou na jeden stupeň, a to v mimoriadnom rozsahu od 30 °C do 300 °C. Zvládnu všetko od šetrného rozmrazovania až po prípravu domáceho chleba a dokonca aj pravej pizze. Dokonca aj predhrievanie je jedno z najrýchlejších na trhu – stačí 5 minút na dosiahnutie 200 ˚C. Vďaka premyslenému dizajnu a dobrej izolácii sú však aj mimoriadne úsporné.  

„Nové vstavané rúry MORA majú veľkorysý vnútorný úžitkový priestor, ale aj napriek extra veľkému objemu 77 l sa spotreba energie na jeden cyklus pečenia nezvyšuje. Je to preto, že vnútorný priestor rúry je vybavený 100 % kvalitným smaltovaným povrchom, trojitá povrchová úprava podporuje odraz tepla a poskytuje dodatočnú izoláciu. Toto riešenie spolu s kvalitnou izoláciou rúry a niekoľkými sklami vo dvierkach zaraďuje nové rúry do veľmi úspornej triedy A+,“ vysvetľuje Jana Neuszerová, odborníčka značky MORA.  

Podľa Jany Neuszerovej sa inovoval nielen patentovaný vnútorný klenutý tvar, ale aj konštrukcia vykurovacích telies so zvýšeným výkonom a umiestnenie vetracích otvorov. Vďaka tomu všetkému rúra nielen dobre pečie, ale pečie aj úsporne.  

Zabudnite na časté otváranie rúry

Hoci je lákavé sledovať, ako sa jedlo mení, zlatne a je čoraz voňavejšie, skúste odolať. Zakaždým, keď otvoríte dvierka rúry, teplota klesne najmenej o 20 % a na obnovenie teploty je potrebná ďalšia energia. To však, žiaľ, zhorší výsledok pečenia. Skúsení kuchári vedia, že najmä pečivu a dezertom so snehom a inými kypriacimi látkami výkyvy teploty neprospievajú; nenávratne strácajú nadýchanosť a vláčnosť.  

Preto majú rúry MORA extra veľký priezor v dvierkach a dokonca dvojité osvetlenie vnútorného priestoru. Proces pečenia tak môžete sledovať zvonku bez toho, aby ste zbytočne otvárali dvierka a rušili jedlo na jeho ceste k dokonalosti. Navyše vďaka trojitému sklu a dobrej izolácii zostávajú dvierka počas pečenia vlažné, takže ani malým zvedavým deťom nehrozí nebezpečenstvo poranenia.  

Všestrannosť znamená viac kulinárskych dobrodružstiev

Vaša nová rúra by mala mať aj ďalšie vymoženosti, ktoré vám a vašim blízkym spríjemnia život. S funkciou pary môžete vykúzliť úžasne nadýchané pečivo, chrumkavú zeleninu a šťavnaté mäso a ryby. „Stačí naliať 2 dcl vody do plytkého plechu umiestneného na spodnej úrovni a spustiť program Extra para. Program využíva špecifický algoritmus pulzného ohrevu, ktorý pomáha rovnomerne uvoľňovať paru počas pečenia,“ vysvetľuje Jana Neuszerová.  

Vaše kuchárske obzory sa rozšíria aj vďaka špeciálnym funkciám na zdravé teplovzdušné fritovanie bez tuku ako v teplovzdušnej fritéze. A keď nebudete vedieť, čo pripraviť, pomôže vám niektorý z automatických programov vrátane pečenia mrazených porcií jedla bez rozmrazovania. Termosonda vám poskytne prehľad o teplote vo vnútri pokrmu bez toho, aby ste museli otvárať dvierka. To sa hodí napríklad pri príprave steakov, rozbifu alebo hydiny.  

V kuchyni sa budete cítiť ako doma aj vďaka špeciálnym funkciám, ku ktorým patrí napríklad aj dvojstupňové pečenie, ohrievanie tanierov a udržiavanie teploty hotového jedla až do jeho podávania.  

Nezabudnite na jednoduché čistenie

Každé jedlo zanecháva vo vnútri rúry nejaké stopy – škvrny, pripálené kúsky jedla alebo mastné fŕkance. Automatické čistiace programy vám ušetria skutočne veľa práce. V závislosti od modelu sú rúry MORA vybavené napríklad najúčinnejším pyrolitickým čistením, ekologickým parným čistením EcoClean alebo katalytickým krytom ventilátora.  

Tip na praktickú a úspornú rúru

Extra veľká 77 l kombinovaná rúra MORA VTCS 777 BX v robustnom nerezovom prevedení vám okrem tradičného pečenia otvorí dvere aj k mnohým ďalším moderným možnostiam prípravy pokrmov. Disponuje funkciou pary, a preto ponúka perfektné výsledky nielen pri pečení pečiva, ale aj pri zdravej a chutnej príprave mäsových, rybacích a zeleninových pokrmov. Inteligentná rúra má tiež teplotnú sondu a 22 automatických programov pečenia vrátane programov na prípravu dezertov, chleba, hydiny, pomalého pečenia pri nízkej teplote alebo dokonca pizze. Stačí vybrať typ jedla a jeho hmotnosť a rúra zvolí správnu teplotu v úctyhodnom rozsahu 30 °C – 300 °C, ako aj správny typ ohrevu, čas pečenia a dokonca navrhne odporúčanú polohu v rúre. K dispozícii je aj funkcia pre zdravé teplovzdušné fritovanie bez tuku; pridaním pary sa povrch stane chrumkavejším. Aj zložitejšie pokrmy ľahko pripravíte pomocou pečenia krok za krokom, pri ktorom na začiatku všetko nastavíte a rúra sa postará o zvyšok. Veľkorysý vnútorný priestor rúry je klenutý tak ako v tradičných kamenných peciach, čo zaručuje dokonale rovnomerné pečenie aj objemných jedál. Jednoduché čistenie rúry uľahčuje parná funkcia EcoClean na odstránenie väčších nečistôt a priebežné katalytické čistenie ventilátora, ktoré sa samo spustí, keď rúra dosiahne teplotu 85 °C. Rúra spadá do energetickej triedy A+. Jej cena je 449 EUR.  

MORA PLNÁ ŽIVOTA www.mora.sk

MORA a príjemné chvíle s rodinou pri dobrom jedle patria k sebe už takmer 200 rokov. Aj tento rok je tu pripravený darček – každý, kto si kúpi akúkoľvek vstavanú rúru MORA, dostane navyše 6 kg múky. A na tých, ktorí si kúpia súpravu vybraných vstavaných spotrebičov, čaká ako darček osemdielna súprava kvalitného nerezového riadu v hodnote 199 EUR zadarmo. Viac informácií o akciách nájdete na stránke www.mora.sk v časti „Akcie“.

BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu