Moderná hovädzia sviečková na smotane

528 hlasů
Tlačiť Tisknout
/data/images/recepty/motives/258/94/svickova-hrnkove-knedliky-mora-recept.webp

Ingrediencie

Postup

Najprv si pripravte slaninu. Tú nakrájajte na hranolčeky hrubé asi 1 cm, z celej dĺžky slaniny. Slaninu dajte na dve hodiny do mrazničky. Stuhne a bude sa s ňou lepšie pracovať. Ak máte kratšie hranolčeky slaniny, tak ju do mäsa vpichnite z oboch strán, kto má slaninu dosť dlhú, stačí z jednej strany. Ostrým úzkym nožom urobte do mäsa dieru a do nej dajte hranolček slaniny. Mäso pevne stiahnite špagátikom.

Pripravte si panvicu alebo liatinový hrniec, v ktorom budete sviečkovú piecť. Rúru predhrejte na 180 °C. Do panvice alebo hrnca dajte rozohriať olej. Mäso zo všetkých strán osoľte a okoreňte a dajte opiecť. Medzitým si pripravte zeleninu. Olúpte ju a nakrájajte na drobné kocky. Opečené mäso vyberte z panvice alebo pekáča a dajte bokom. Namiesto neho vsypte zeleninu, okrem cibule. Opekajte pekne dozlatista. Potom pridajte cibuľu. Premiešajte a dozlatista opečte tiež cibuľu. Dajte pozor, aby sa vám zelenina v pekáči nepripiekla. Pridajte červený vínny ocot a horčicu. Nechajte sprudka vyvariť, vráťte do pekáča mäso a zalejte vývarom. Pridajte celé korenie (asi 7 guľôčok korenia a 7 guľôčok nového korenia, čerstvý tymian a kto chce, môže pridať ešte jeden bobkový list). Priklopte pokrievkou a dajte do rúry. Mäso pečte asi dve hodiny. Občas ho otočte. Hotové mäso bude mäkké a šťavnaté.
Hotové mäso zabaľte do alobalu. Rúru vypnite a mäso v alobale do nej vložte.

Dokončte si omáčku. Vyberte z omáčky korenie. Tyčovým mixérom rozmixujte najemno. Pridajte kyslú smotanu.
Omáčku netreba zahusťovať múkou.

Mäso nakrájajte na tenké plátky a podávajte s omáčkou a domácimi hrnčekovými knedľami.ODPORÚČAME:

Teplovzdušné pečenie v multifunkčných rúrach MORA umožňuje piecť zároveň rôzne druhy pokrmov vo viacerých vrstvách naraz, bez toho aby dochádzalo k vzájomnému ovplyvneniu odlišných chutí a vôní. Zároveň sa sviečkovú tak môžete piecť aj bábovku.

Podobné recepty

BEZPLATNÁ ZÁKAZNÍCKA LINKA
0800 105 505
Každý pracovný deň 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobraziť mapu